comScore

Rizespor Rizespor

Ömer Ofluoğlu: 'Hikmet Karaman adam gibi adamdır'

21 Ocak 2017, Cumartesi 08:58
Ömer Ofluoğlu: 'Hikmet Karaman adam gibi adamdır'

Çaykur Rizesporlu yönetici Ömer Ofluoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Çaykur Rizespor yönetim kurulu üyesi Ömer Ofluoğlu'ndan önemli mesajlar.

Yeşil – mavili takımın Metin Kalkavan başkanlığında kendi ayakları üzerine duran 2 – 3 Süper lig takımlarından biri olduğunu belirten Ofluoğlu, "Çaykur Rizespor, Süper Lig'de kendi ayakları üzerine duran birkaç takımdan biridir. Metin Başkan'ın asla taviz vermediği konu mali disiplin ve fair play dir. Bu iki konu bizim olmazsa olmazımızdır. Süper ligde bir çok takım “can suyunu” kullanıyor. O takımlar aşırı borçlanma nedeniyle çok zor günler yaşayacaklar. Bizim takımda ödeyemeyeceğimiz bir borcun altına girmemiz mümkün değildir. Futbolcuya ne söz vermişsek te zamanı geldiğinde parasını ödemişizdir. Avrupa'da ve Türkiye'de örnek gösterilen takımların başında Çaykur Rizespor geliyor. Hafta içi Alman oyuncu bize talip oldu. Dikkat edin biz ona değil, o bize talip oldu. Araştırdı, öğrendi. Mali disiplin, ödeme planı günü gününde olan takım Rizespor olduğu için bizi seçti. Bu çok önemli bir olaydır. Bu futbolcuyu teknik direktörümüz Hikmet Karaman "hazır" olmadığından bize direk katkı veremeyeceğinden onaylamadı. Başkanımız Metin Kalkavan'ın rotası hiçbir zaman değişmez. Rize'de futboldan anlamayan bazı kişiler Metin beyi eleştiriyorlar ama o kişiler büyük fotoğrafa bakmıyor. Şimdileri Ordu, Sakarya, Kocaeli, Erciyes, Eskişehir, Samsun, Mersin … Neredeler” dedi.
Transferde takıma direk katkı verecek iyi bir 10 numara almak istediklerini belirten Rizespor yönetim kurulu üyesi Ömer Ofluoğlu,"Gelmek isteyen çok, ama bizim atar damara ihtiyacımız var. Takıma direk katkı verecek, geldiği kulüpte banko oynayan hazır bir 10 numara oyuncuyu kadromuza katacağız. Bu isim Konyaspor maçı sonrası yüzde 90 biter.  Yeni alınan Nijeryalı forvet Edomwonyi genç bir isim. Hocamızın onayı ile transfer edildi. Bir diğer transferimiz ise Süleyman Koç. Bu isme şimdileri sallayanlar, onun neleri yapacağını bilmiyorlar. Bir kişiyi geçmişi ile yargılamak çok ayıp bir şey. Süleyman büyük fedakarlık yaparak Rize'yi seçti. Bu çok önemli kendisi Rize'yi severek seçti. Bu futbolcuda maddi anlamda hiçbir zararımız olmayacak. Beşiktaş takımın milyon Euro lar verip, alamadığı bir oyuncuyu biz bedava aldık, Rize'ye götürdük. Bunun yanında kaptanımız Kweuke'ye uzak doğudan transfer teklifleri geldi ve hiç biri kabul etmedik. 10 Milyon Dolar verseler de Kweuke'nin transferine izin vermedik, vermeyiz” cümlesini kullandı.

Çaykur Rizespor yönetim kurulu üyesi Ömer Ofluoğlu, teknik kadronun aldığı ücret konusunda son zamanlarda yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek yeşil – mavili takımın teknik direktörü Hikmet Karaman'ın ülke futboluna hizmet veren üst düzey teknik adamlardan biri olduğunun altını kalın harflerle çizerek sözlerine şöyle davam etti;

"Herkes bir şeyler söylüyor. Hikmet hocanın maaşı ile ilgili rakamlar veriliyor. Hikmet Karaman adam gibi adamdır. Aylardır maaşını almayarak “önce benim futbolcumun parasını günü gününe ödeyin, önce benim kulüp personelimin aylığını yatırın, evine ekmek götürsün” diyen bir insandan söz ediyoruz. Yani her zaman kendi alacağından feragat eden bir kişi. Türkiye'de bir çok hoca ile çalıştık. Bu kadar işine bağlı, bu kadar maddiyatı arka planda tutan bir isim varsa söyleyin? Hikmet hocanın ülke futbolunda kendi emsalleri arasında ne alıyorsa o da onu alıyor. Hikmet Karaman'ın yerine başka teknik direktörlere rol biçenler, soruyorum onlara? Hikmet hoca şuan boşta olsa idi, ilk gideceğimiz kişi o olmaz mıydı? Zaten bize geldiğinde de öyle oldu. İki yıl önce Mehmet Özdilek'in ayrılması sonrası kendisine teklifte bulunduk oda "Rize benim ikinci memleketim diyerek” seve seve görevi kabul etti." dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)