comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ömer Çatkıç'tan FutbolArena'ya Beşiktaş - Galatasaray derbisi yorumu

23 Eylül 2016, Cuma 14:32
Ömer Çatkıç'tan FutbolArena'ya Beşiktaş - Galatasaray derbisi yorumu

Eski futbolcu Ömer Çatkıç, Vodafone Arena'da oynanacak Beşiktaş - Galatasaray maçı öncesi özel açıklamalar yaptı.

FutbolArena Röportaj - Süper Lig'in 5. haftasında Beşiktaş, Vodafone Arena'da Galatasaray ile derbi mücadelesine çıkacak.

Eski milli kaleci Ömer Çatkıç, FutbolArena'ya Beşiktaş - Galatasaray derbisi öncesi görüşlerini bildirdi.
"ŞENOL GÜNEŞ FAKTÖRÜ BELİRLEYİCİ OLACAK"

Şenol Güneş'in tercihleri maçın skorunu doğrudan belirleyici oalcağını söyleyen Ömer Çatkıç, Beşiktaş'taki orta alana dikkat çekti.

Ömer Çatkıç, Galatasaray derbide bekleyen taraf olacaktır. Derbideki en belirleyici şey, Şenol Güneş'in tercihleri olacak. Atiba ve Gökhan İnler ikilisi orta alanda olunca başka bir oyun, Oğuzhan veya Tolgay'dan birisini orta sahaya koyunca daha başka bir oyun çıkıyor. Kadro Beşiktaş'ta çok genişledi ancak bu kadro Şenol Güneş'i hata yapmaya iterse olumsuz sonuçlar çıkabilir" dedi.

Süper Kupa'da Galatasaray'ın Beşiktaş'ı 1-0 yenmesinin ardından 1.5 ay geçtiğini belirten Ömer Çatkıç,  "Beşiktaş'ta o maçtan bugüne kadar muazzam bir değişim oldu. Gökhan Gönül, Talisca, Caner ve Aboubakar gibi isimler takıma dahil oldu. Katılım çok fazla oldu. Maçın favorisi doğru ve alışılmış oyunu oynadığı takdirde Beşiktaş olur. Şenol Güneş yeni transferlerin hepsini oynatmak isterse işler değişebilir" dedi.

"EREN KONTRATAK GOLCÜSÜ DEĞİL"

Galatasaray'ı değerlendiren Ömer Çatkıç defansın eski kadar hata yapmadığına vurgu yaparak derbide kontratak oynandığı takdirde Eren Derdiyok'un soru işareti yaratabileceğini belirtti.

Ömer Çatkıç, "Galatasaray'ın geri dörtlüsü geçen sezona göre daha az hata yapıyor. Bekler hücuma çok gitmiyor. Orta alanda Tolga Ciğerci çok mücadele ediyor ancak Selçuk ofansif anlamda katkı sağlayamıyor. Üretim çok az. En büyük koz Bruma olacaktır. Bu maçta Galatasaray kontratak oynarsa Bruma'ya çok ihtiyaç olur. Tabi bu oyunda Galatasaray, Beşiktaş'ın ataklarını sonlandırmak üzerine kurulu. Atakları sonlandıramazlarsa Bruma ortaya çıkması çok zor. Aldığımız haberlere göre Galatasaray kontratak oynayacak. Böyle oynarsa merkez santrfor Eren olmamalı. Eren Derdiyok baskı altına alındığı zaman ortaya çıkan bir golcü" ifadelerini kullandı.
"ŞENOL GÜNEŞ TEPKİ ÇEKEBİLİR"

Kalede Fabri mi yoksa Tolga Zengin mi olacak tartışmasına da yorum getiren eski kaleci, "Fabri'nin topu oyuna sokması Beşiktaş adına bir umut oldu. Tolga Zengin tecrübesiyle bu maçları oynayabilecek birisi. Eğer Tolga oynayıp hatalı gol yerse Şenol Güneş çok tepki çekebilir. Bir an önce Tolga'ya olan negatif bakışın bitmesi gerekiyor. Umarım futbolun kazanıldığı bir maç olsun." şeklinde konuştu.

Aytemiz ile haftanın futbolcusu Feghouli seçildi


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.