comScore

Menemen Belediyespor Menemen Belediyespor

Arda Turan kaç maç ceza alacak? (Arda'nın yan hakemi itmesi)

04 Mayıs 2018, Cuma 22:38
Arda Turan kaç maç ceza alacak? (Arda'nın yan hakemi itmesi)

Başakşehir - Sivasspor maçının 94. dakikasında karara sinirlenerek yan hakemi iten Arda Turan, kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Peki Arda Turan'ı Başakşehir - Sivasspor maçında gördüğü kırmızı kartın ardından ne ceza bekliyor? Arda Turan kaç maç ceza alacak? sorusunun cevabını Spor Hukukçusu ve Avukat Taner Ünlü, FutbolArena'ya yorumladı. 

FutbolArena Özel - Medipol Başakşehir - Sivasspor maçının 90+4. dakikasında Arda Turan yan hakemi itmesi gerekçesiyle kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Rakibiyle girdiği ikili mücadele sonrasında Arda Turan, kararın devam yönünde olmasından dolayı çok sinirlendi ve yan hakemin üzerine yürüyerek elleriyle şiddetli bir biçimde itti.


Arda Turan'ın kırmızı kart gördüğü ve yan hakemi ittiği görüntü


Peki bu hareketinden dolayı Arda Turan ne ceza alacak? Arda Turan yan hakemi ettiği için kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrasında kaç maç ceza alacak? Spor Hukukçusu ve Avukat Taner Ünlü, FutbolArena'ya Arda Turan'ın durumu hakkında konuştu. 

"EN AZ 6 MAÇ CEZA BEKLİYOR"
Taner Ünlü, talimatlara göre Arda Turan'ı en az 6 maç ceza beklediğini söylerken, "Sportmenliğe aykırı hareketten dolayı 3 ila 6 maç arasında. Eğer hakem raporuna yazarsa, müsabaka hakemlerine hakaretten ötürü 3 ila 7 maç arasında ceza alacak. Dolayısıyla Arda Turan'ı en az 6 maç ceza bekliyor." diye konuştu. 
 

Arda Turan'ın yan hakemi ittiği pozisyon


Başakşehir - Sivasspor maçının 94. dakikasında Arda Turan, sağ kanattan gelişen atakta rakibiyle girdiği ikili mücadele arasında yerde kalan Arda Turan, yan hakemin devam kararı sonrasında adeta çıldırdı. Arda "Ayıp ya!" diyerek çok sinirli bir şekilde yerden kalktı ve yan hakemi sert bir şekilde itti. Orta hakem Yaşar Kemal Uğurlu, bu hareketin ardından Arda Turan'ı direkt kırmızı kartla oyun dışında bıraktı. 



Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"