comScore

Galatasaray Galatasaray

'Menajer, yönetici indirince mutlu olurlar'

25 Şubat 2017, Cumartesi 12:41
'Menajer, yönetici indirince mutlu olurlar'

Galatasaray'ın eski golcülerinden Ümit Karan, FutbolArena'ya önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Röportaj - Eski Galatasaray futbolcusu Ümit Karan, FutbolArena'ya verdiği röportajda, gündem yaratacak açıklamalar yaptı. “Almanya'da bir sürü ucuza oyuncu var. Neden gidip bulmuyorsun? Arada menajer olacak. Menajer indirecek, yönetici indirecek anca öyle mutlu olurlar.”

GALATASARAY, PODOLSKİ'Yİ SATMAKTA GEÇ BİLE KALDI
 

Galatasaray'ın sezon sonunda Podolski'yi satılması doğru karar mı?


"Geç bile kaldı. Çoktan satmaları gerekiyordu. Her futbolcu değerini bulduğu zaman satacaksın. Bu kadar basit. Bu kadar maaş veriyorsun futbolcuna. Eğer iyi bir teklif gelirse bana göre kulüp olarak değerlendireceksin." 
MENAJER İNDİRECEK, YÖNETİCİ İNDİRECEK ANCA ÖYLE MUTLU OLURLAR

“Yurt dışında, Almanya'da bir sürü ucuza oyuncu var. Neden gidip bulmuyorsun. Neden Almanya'da gidip oyuncu keşfetmek adına Galatasaray kulübü olarak bir merkez açmıyorsun. Niye bir şuben yok Almanya'da...Almanya Milli Takımı neredeyse Türk olacak ya! E, neden gidip Almanya'dan oyuncu getirmiyorsun. Niye biliyor musun? Tembel...Yöneticilerimiz tembel. Uçağa binip futbolcunun maçını izlemekten hoşlanmıyorlar. Arada menajer olacak. Menajer indirecek, yönetici indirecek anca öyle mutlu olurlar çünkü. Gidip araştırmayı sevmezler bizimkiler...”

UCUZ  OYUNCUYU ALMAZLAR ÇÜNKÜ O ZAMAN NE MENAJER PARA KAZANIR NE DE YÖNETİCİ

“Barcelona, PSG maçını izlediniz mi? Ben herkese PSG'nin, Barcelona'yı açık şekilde mağlup edeceğini söylemiştim. Kimse bana inanmadı. Kadrolarını gördünüz mü? 18-22 yaş arasında kaç tane oyuncu vardı. Onlar nereden buluyor bu oyuncuları. Biz vazgeçmeyeceğiz. Biz hala cebimize para koymanın peşindeyiz, o yüzden futbolcu yetiştiremeyiz. Biz burada böyle oyuncuları oynatmayız. 100 bin dolarlık oyuncu isterse süper yetenek olsun oynatmam. Çünkü 100 bin dolarlık oyuncudan ne yönetici para kazanır ne de menajer. O yüzden 2 milyon dolar yada 2 milyon Eurolar havada uçuşur. En azından 100-200 indirelim diye...100 bin dolarlık oyuncu ondan daha iyidir belki ama almazlar.”

FUTBOL DÜNYASINI TEMİZLEMEK ZORUNDALAR
TEMİZLEMİYORLAR


Futbolu bıraktıktan sonra yorumculuk yaptın. Teknik adam olarak görev yapmayı düşünüyor musun?

“Düşünüyorum tabii ki. Benim en sevdiğim iş tabii ki. Ama biliyorsunuz bir dönem bazı şeyler yaşandı. Davalar oldu. Benim aslında amacım Sportif Direktör olarak görev yapmak istiyorum. İlk başta düzgün çalışan bir kulüpte görev yapmak lazım. Ufku ve vizyonu geniş olan kişilerle çalışmak lazım. Bu insanları bulamadığımız sürece bizde çalışamıyoruz. Futbolda da bazı şeyler dönüyor. Maalesef hala aynı insanların, aynı çevrenin kararları ile dönüyor futbol dünyası. Bunlardan vazgeçmedikleri sürece biz bu işleri yapamayız. Ben diyorum; futbol dünyasını temizlemek zorundalar. Temizlemiyorlar.”

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"