comScore

Memur zammı 2018 Temmuz yüzde kaç? Memura enflasyon farkı 2018 yüzde kaç? 6 aylık enflasyon 2018 rakamları - Memur ne kadar zam alacak?

03 Temmuz 2018, Salı 14:56
Memur zammı 2018 Temmuz yüzde kaç? Memura enflasyon farkı 2018 yüzde kaç? 6 aylık enflasyon 2018 rakamları - Memur ne kadar zam alacak?

2018 Temmuz ayı memur maaşlarının zam oranları belli olmaya başladı. Memurlar yüzde kaç zam alacak? Enflasyon farkı ne kadar? 6 aylık enflasyon farkıyla ilgili tüm gelişmeler haberimizde. Öte yandan 2018 Temmuz ayında memurlar ne kadar zam alacak? 2018 Temmuz memur zammı yüzde kaç? 2018 Memur zamlarıyla ilgili son dakika gelişmelerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

2018 Temmuz memur maaşlarıne ne kadar zam yapıldığını merak edenler internet ortamı ve sosyal medyada 2018 Temmuz memur zammı yüzde kaç şeklinde arama yapmaya başladılar. Bununla birlikte memura enflasyon farkı ve 6 aylık enfasyon oranları netleşmeye başladı. Toplu sözleşmede karara bağlanan memur zamları belli olmaya başladı. Peki 2018 Temmuz ayında memurlar ne kadar zam alacak? 2018 Temmuz memur zammı yüzde kaç? 2018 Memur zamlarıyla ilgili son dakika gelişmelerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 
 

Memurlar zamlı maaşı ne zaman alacak?


Toplu sözleşme gereğince, enflasyon farkı 6 aylık dilimler halinde hesaplanıyor.  Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Temmuz'da alacak.

2018 temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak olan zam netleşmeye başladı. Toplu sözleşmede karar bağlanan yüzde 3.5'lik zam alacak memurların maaşlarına bir de enflasyon farkı ile zam gelecek. Bunun yanı sıra aile yardımına da zam beklenirken memur maaşlarının ne kadar olacağı merak konusu oldu. Peki, 2018 memur temmuz zammı ne kadar olacak? Memurların merakla beklediği 2018 Temmuz memur maaşlarına yapılacak olan zamla ilgili olarak açıklama yapıldı. Maliye Bakanlığı tarafından memur maaşlarıyla ilgili açıklama yapıldı. 


Memur zamları hakkında 2018 son dakika haberleri

 

2018 yılı Ocak ayından geçerli olmak üzere kamu görevlileri ile memur emeklilerinin tamamının aylık ve ücretlerinde, 2017 yılının ikinci altı aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranından kaynaklı olarak verilen enflasyon farkıyla birlikte toplamda %5,69 oranında artış yapılmıştır. Aynı dönemde SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları da 2017 yılının ikinci altı aylık döneminde gerçekleşen enflasyona bağlı olarak %5,69 oranında artırılmıştır.  2018 yılı Temmuz ayından geçerli olmak üzere ise kamu görevlileri ile memur emeklilerinin tamamının aylık ve ücretlerinde %3,5 oranında artış öngörülmüştü. 2018 yılı ilk altı aylık döneminde enflasyon %9,17 gerçekleşmiştir. Gerçekleşen bu enflasyon oranından kaynaklı olarak, ilave enflasyon farkıyla birlikte kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde Temmuz ayından geçerli olmak üzere toplamda %8,65 oranında artış yapılmıştır. 

Öte yandan Memurlarnet'in haberine göre, Toplu sözleşmeye göre, 2018 yılında öngörülen zam oranı 4+3,5'tir. Buna karşın 2018 yılının ilk yarısında ilk 6 ayda oluşan enflasyon oranı yüzde 9,17'dir. İlk 6 ayda enflasyon yüzde 3,5'i aştığı için memurlar için enflasyon zammı oluştu. 6 aylık enflasyon verilerine göre memurlar yüzde 5,17 enflasyon zammı alacak.


Devlet memuru nasıl olunur?


Türkiye'de devlet memuru olabilmek için aranan ilk şart lise mezunu olmaktır. İlköğretim mezunları devlet kadrosunda hizmetli olarak çalışabilirken, lise diplomasını almadan devlet memurluğuna yükselemezler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve devlet memuru olmayı engelleyecek herhangi bir suça karışmamış adaylar KPSS sınavına girerek devlet memuru adaylıklarını başlatabiliyorlar. KPSS sınavından yeterli puan alıp, doğru tercihler yaptıkları zaman içerisinde de devlet memuru olma hakkı kazanılıyor. 

SOSYAL MEDYADA ENFLASYON MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"