comScore

Memur alımları başladı! Sahil Güvenlik, Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı memur başvuruları (2018)

10 Nisan 2018, Salı 10:52
Memur alımları başladı! Sahil Güvenlik, Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı memur başvuruları (2018)

Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımlarını başlattı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü memur başvurusu nasıl yapılmalı? Maliye Bakanlığı memuru olmak için ne yapılmalı? İçişleri Bakanlığı memur başvurusu.

Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan memur alımı müjdesi geldi. Üç kurumun yapacağı memur alımları ne zaman başlayacak? Memur alımı şartları neler olacak? Kimler memur alımı için başvuru yapabilecek gibi soruların yanıtları haberimizde.
 

Maliye Bakanlığı memur alımları başladı mı? Maliye Bakanlığı kaç memur alımı yapacak? Maliye Bakanlığı memur alımı şartları neler? (10 Nisan 2018)


Maliye Bakanlığı yayımladığı personel alımı duyurusunda detayları paylaştı. Maliye Bakanlığı memur alımı şartları neler olacak gibi soruların yanıtları haberimizde yer alıyor. Resmi Gazetesi'de yayımlanan memur alımı duyurusuna göre, alımlar 9. dereceden gerçekleştirilecek. Maliye Bakanlığı memur alımlarında vergi müfettişi olarak istihdam edilecek personelin alımına ilişkin tarih henüz açıklanmadı. Maliye Bakanlığı ver müfettişliği başvurusu için öncelikli şart KPSS'den 80 ve üzeri puan alan ve 35 yaşını doldurmayan vatandaşların olacak. Maliye Bakanlığı'nın 1000 memur alımı yapacağı bildirildi.


 

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ne kadar memur alımı yapacak? Göz İdaresi memur alımı şartları neler?


İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada 335 memur alımı yapılacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nın duyurusunda 9-17 Nisan tarihlerinde başvuruların yapılacağı belirtildi. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kadrolar ise şu şekilde: Büro personeli 79, kameraman 1, taşra teşkilatı için büro personeli 239, sosyal çalışmacı 16 olarak belirlenmiş olup toplamda 318 büro memuru, 1 kameraman ve 16 sosyal çalışmacı şeklinde listeleniyor.
 

Sahil Güvenlik Komutanlığı kaç personel alacak? Sahil Güvenlik memur şartları neler?


Sahil Güvenlik Komutanlığı da 240 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda memur olmak isteyenlerin 2016 KPSS'Den KPSS93 ve KPSSP94 puan türlerinden minimum 60 puan almış olmaları gerekiyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuruları 9 Nisan 15.00'da başlayacak ve 30 Nisan 14.00'da sona erecek.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"