comScore

Meksika'nın hocası Juan Carlos Almanya galibiyetini anlattı

17 Haziran 2018, Pazar 20:38
Meksika'nın hocası Juan Carlos Almanya galibiyetini anlattı

Meksika Teknik Direktörü Juan Carlos Osorio, Almanya galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Meksika, Dünya Kupası'nda gruptaki ilk maçında Almanya'yı 1-0 yenerek günün ve hatta turnuvanın en büyük sürprizlerinden birine imza attı. 

Meksika'nın elde ettiği bu tarihi galibiyetin ardından teknik direktör Juan Carlos Osorio açıklamalarda bulundu. 
Meksika Teknik Direktörü Juan Carlos Osorio yaptığı açıklamada, "6 ay önce geliştirdiğimiz bir planımız var. Sürekli bu plan öncesine çalışıyorduk. Almanya karşısında planladığımız her şey yolunda gitti. Sonuç harika. Meksika'nın geleceği olan genç oyuncularımızın performansından gurur duydum. Bu büyük zaferi bizi yalnız bırakmayan Meksika taraftarlarına adıyorum. Hak ettik, hak ettiler. Cesurca ve yürekli oynadık. " diye konuştu. 
 

Almanya Meksika maçı kaç kaç bitti?


Almanya ve Meksika, Dünya Kupası mücadelesi kapsamında karşı karşıya geldi. Meksikanın oyunun büyük bölümünü üstün götürdüğü karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu.
Meksika Milli Takımı mücadelenin ilk yarısında 35. dakikada Lozano'nun bulduğu gol ile 1-0 öne geçti ve mücadelenin ilk yarısı bu skor ile tamamlandı.

Mücadelenin ikinci yarısı büyük çekişmeye sahne olurken Almanya Milli Takımı aradığı beraberlik golünü bulamadı ve mücadeleden 1-0 yenik ayrıldı. Meksika, Almanya karşısında aldığı 3 puan ile birlikte büyük bir avantajın sahibi oldu.
Meksika maçını kaybeden Almanya Milli Takımı için ilginç bir istatistik gün yüzüne çıktı. 1982 yılından beri açılış karşılaşmalarını kazanan Almanya, 1982 yılında kaybettiği ilk mücadelenin sonunda Dünya Kupası'nın sahibi olmuştu.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)