comScore

Mehmet Zeki Çelik: "Türkiye'den teklif gelmiş"

17 Eylül 2018, Pazartesi 22:54
Mehmet Zeki Çelik:

Lille'de forma giyen milli futbolcu Mehmet Zeki Çelik kariyeri ve transfer dönemiyle ilgili konuştu. 

FutbolArena - İstanbulspor'dan sezon başında Lille'e transfer olan ve Milli takımda da forma giyen genç futbolcu Mehmet Zeki Çelik, TRT Spor'a konuştu. 

"GENÇ BİR TAKIMIZ"
Takım çok genç. Birkaç tane yaşlı var. Gelecek vadeden futbolcular var. İyi bir takıma sahibiz. Hocamız da bize çok yardımcı oluyor. Takım üzerinde gayet etkili bir hocamız var. 

"TRANSFER OLDUĞUMDA İKİNCİ SAĞ BEKTİM, ŞİMDİ BİRİNCİ SAĞ BEKTİM"

Lille'e transfer olduğumda bir sağ bek vardı. İkinci sağ bektim. Napoli'ye transfer olunca ben birinci sağ bek oldum. İyi oynayınca formayı bana verdiler. Şu anda çok şükür iyi gidiyor. İdmanlarda herkes çalışıyor. Tabi ki iş futbolcularda bitiyor ve bizim takımımızda herkes çok çalışmayı seviyor. 

"KARİYERİMLE İLGİLİ HENÜZ HEDEF KOYMADIM"

Kariyerimle ilgili şu anda hedef koymadım. Lig yeni başladı ve bütün maçlarda oynamak istiyorum. Şu anda gelecek adına bir düşüncem yok. 

"LUCESCU BİLEREK SÖYLEMEDİ BANA" 

Lucescu bana bilerek maçta oynayacağımı söylemek istemedi. Heyecan yapmayayım diye. Öyle düşünmüş. Son anda söyledi. Ben de elimden gelen her şeyi yaptım. Tabi kazandık, geri dönüş oldu. Milli takım iyi yolda. Genç bir takımımız var ve inşallah başarılı olacağız. 

"FRANSIZCA ÇALIŞIYORUM"

Fransızca çalışıyorum. Dil dersi alıyorum ama daha konuşma aşamasına geçemedim. Şu anda hocayı anlamaya çalışıyorum. O bana yeterli oluyor. 

"TÜRKİYE'DEN TEKLİF GELMİŞ"

Türkiye'den benim bildiğim kadarıyla girişimler oldu. Herhalde bonservis bedelinde anlaşma sağlanamamış. Bunları biliyorum. Lille de çok istekliydi ve ondan dolayı buraya gelmeye karar verdik. 
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)