comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Topal, Reina'da mıydı?

01 Ocak 2017, Pazar 11:42
Mehmet Topal, Reina'da mıydı?

Fenerbahçe'nin yıldızı Mehmet Topal'ın terör saldırısı sırasında Reina'da olduğu iddia edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de top koşturan milli futbolcu Mehmet Topal'ın Reina'da yaşanan alçak terör saldırısı sırasında mekanda olduğu ileri sürülmüştü. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada deneyimli futbolcunun yurt dışında olduğu belirtildi.

Ortaköy'de yaşanan hain terör saldırısında Fenerbahçe'li futbolcu Mehmet Topal'ın, saldırıya uğrayan mekanda bulunduğu haberleri üzerine kulüpten açıklama yapıldı. Basın mensuplarına gönderilen açıklamada Mehmet Topal'ın Ortaköy'de değil, tatil için yurt dışında olduğu bilgisi verildi.
39 kişi hayatını kaybetti

Reina'ya uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Emniyetin yaptığı çalışmalar, bize verdikleri bilgiler, (saldırganın) bir kişi olduğu gözüküyor. Yani birden fazla kişi değil. Bir mont, pantolon şeklinde içeriye silahla tarayarak girmiş, ondan sonra da içeride de farklı bir giysi ile beraber dışarıya çıkmaya çalışmış olduğuna yönelik bir bilgi var. Bu bilgilerin hem emniyet tarafından değerlendirilmesi devam ediyor. Saldırganın, katilin yakalanmasına yönelik çalışmalar emniyet birimlerince devam ediyor" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, saldırıda hayatını kaybedenlerden 21'inin kimliğinin belirlenemediğini belirterek, "Henüz 18'inin kimliğiyle ilgili tespit çalışmaları devam ediyor.16'sı yabancı uyruklu, 5'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Bugün 01.15 sıralarında gerçekleşen bir terör saldırısı. Şu anda 65 kişi hastanelerde tedavi görüyor, 4'ü ağır olarak bize bildirildi. Teröristi arama çalışmaları devam ediyor. Emniyetimiz gerekli operasyonları başlattı. İnşallah yakın bir zamanda ele geçeceğini ümit ediyoruz." dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)