comScore

Mehmet Şimşek kimdir? Mehmet Şimşek nereli? (Mehmet Şimşek'in NTV Merkez Bankası konuşması)

25 Mayıs 2018, Cuma 14:43
Mehmet Şimşek kimdir? Mehmet Şimşek nereli? (Mehmet Şimşek'in NTV Merkez Bankası konuşması)

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, NTV'de katıldığı canlı yayında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Mehmet Şimşek'in Merkez Bankası hakkındaki açıklamaları kısa süre içinde twitter'da trend topic olurken, Mehmet Şimşek kimdir? Mehmet Şimşek kaç yaşında ve Mehmet Şimşek nereli? sorularına da yanıt aranmaya başladı. 

FutbolArena - Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, NTV canlı yayında Merkez Bankası ve dolar fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Mehmet Şimşek'in NTV açıklamalarının ardından sosyal medyada Mehmet Şimşek twitter'da trend topic oldu. Mehmet Şimşek'in kısa süre içinde twitter'da trend topic olmasının ardından insanlar sosyal medya ve internet ortamında Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in Merkez Bankası ve dolar hakkındaki açıklamalarını merak etmeye başladı. Bununla birlikte Mehmet Şimşek kimdir, kaç yaşında ve Mehmet Şimşek nereli? soruları da merak ediliyor. 

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, NTV'de katıldığı canlı yayında Merkez Bankası ve doların yükselişi hakkında açıklamalarda bulundu. Mehmet Şimşek'in yaptığı açıklamalarda gündemi sallayak ve Mehmet Şimşek'in dikkat çeken sözleri arasında,  "Merkez Bankası geç de olsa çok güçlü bir adım attı. Hemen akabinde piyasaların normalleşmesi bekleniyor ama hemen öyle olmuyor. 2016 ‘ya giderseniz benzer bir durum var. Bir tanesi Halk Bankası'na ilişkin süreç var. Halk Bankası bu durumu yalanladı. Halk bankası yalanladı ama bu kadarı da olmaz. 49 milyar dolar olduğunu söylüyor ve bu da vatandaşımızın üzerinde etkili oluyor. Bunlar tamamen uydurma haberler." sözleri yer aldı. 
 

Mehmet Şimşek kimdir?


Mehmet Şimşek, 1 Ocak 1967 tarihinde Batman Arıca'da dünyaya geldi. İlkokulun ilk iki senesini köyünde okuyan Mehmet Şimşek, geri kalan eğitimini öğretmen ağabeyinin yanında tamamlamıştır. Ortaokulu İmam Hatip'te okuduktan sonra liseyi Gercüş Lisesi'nde bitirmiştir. Şimşek, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdikten sonra yüksek lisansını İngiltere University of Exeter'de tamamladı. ABD Büyükelçiliği'nde ve Deutsche Menkul Kıymetlerde kıdemli ekonomist olarak çalıştıktan sonra, bir süre de UBS Bankası Hisse Senedi Analiz Birimi'nde görev yaptı ve Merrill Lynch'te ekonomist olarak çalıştı. Aynı kurumun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi Makroekonomik Araştırmalar Bölüm Başkanlığı görevini yürüttükten sonra 60. Hükümet'te Devlet Bakanlığı görevine getirildi.

Mehmet Şimşek'in açıklamalarının ardından sosyal medyada kısa süre içinde trend topic olan Mehmet Şimşek hakkında 5 bin üzerinde tweet atıldı. Mehmet Şimşek'in detaylı açıklamaları ve sosyal medyadaki Mhmet Şimşek tweetlerine ulaşmak için tıklayın. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"