comScore

Mehmet Kasapoğlu: "Hakem algısına karşıyım!"

30 Nisan 2021, Cuma 23:41
Mehmet Kasapoğlu:

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Türk futbolu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Türk futbolundaki kaos ortamının bitirilmesi gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu. 

beIN Sports beUnited programına konuk olan Mehmet Kasapoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:
"KAOS ORTAMI YANLIŞ YOL"

Kaos ortamı ve kaosun sürekli körüklenmesi. Çok yanlış bir yol. Bu yoldan dönülmesi lazım. Kaos ikliminin sporun, futbolun tüm paydaşlarına zarar veriyor. Kaosu körükleyenlere katkı sağlıyor olabiir ama başta ligin marka değeri olmak üzere tüm paydaşları aşağı çekiyor. Futbolumuzu kaos ortamından kurtarmamız lazım. 

"HAKEMLER ÜZERİNDEN ALGI OLUŞTURULMASINA KARŞIYIM"

Hakemler üzerinden algı oluşturulmasına karşıyım. Sanki herkes görevini layıkıyla yerine getiriliyor da, tek sorun hakemlermiş gibi algı oluşturulması yanlış bir tutum. Herkes hata yapabilir. Önemli olan herkesin hata yapabileceği ortamda, hakemleri günah keçisi ilan etmek haksızlık olur. Hakemlerimiz hata yapmıyor mu? Evet oluyor. 

"KURALLARIN ELBETTE TUTARLI OLMASI LAZIM"

Bir maçta kırmızı kart verilen pozisyona, başka maçta faul dahi çalınmaması tezat. Tabii ki vicdanları yaralıyor, keyifleri kaçırıyor. Kuralların elbette tutarlılığının olması lazım. Şeffaf şekilde uygulanıyor olması lazım. Ben bu anlamda TFF'nin hukuk kurallarının vermiş olduğu kararların gerekçelendirilmesinde daha hassas olması gerektiğine inanıyorum. 

"YETER Kİ İYİ NİYETLE İNANIYORUM"

Hatalı kararlar oluyor mu? Bunları çözeceğimize inanıyorum. Yeter ki iyi niyetle yaklaşalım. Kasıt olmasın. Kural ve uygulamaların daha şeffaf ve tutarlı olması gerektiğine inanıyorum. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"