comScore

Rizespor Rizespor

Mehmet Erdoğan: ''Kırılma maçına çıkıyoruz''

23 Şubat 2017, Perşembe 12:01
Mehmet Erdoğan: ''Kırılma maçına çıkıyoruz''

Çaykur Rizespor Kayseri maçı öncesinde tüm camiayı tek çatı altında toplanmaya davet etti

FutbolArena - Çaykur Rizespor Kayseri maçı öncesinde tüm camiayı tek çatı altında toplanmaya davet etti. Çaykur Rizespor As Başkanı Mehmet Erdoğan kırılma maçlarından birine çıkacaklarını belirterek “ 12 adam olarak 11 e destek vermemiz gerek bu maçta Bayrağımızı alıp, Şapkamızı takıp tribünde yerimizi almamız gerek” dedi.

Çaykur Rizespor Rize ayağında yer alan yönetim kurulu Derepazarı Yalı restoranda gazeteciler ile bir araya gelerek Kayserispor ile oynanacak olan maç öncesi değerlendirme yaptı. Başkan yardımcısı Ömer Ofluoğlu  Rizespor taraftarlarının pazartesi günü sanal alemde başlattığı kampanya ya yönetim olarak destek verdiklerini belirterek “ Belediyelerimiz bu desteğe sahip çıktı, 12 adam olarak tribünlerde yerimizi almamız gerek, kritik ve zorlu bir maça çıkacağız, rakibimizi yenerek rahat bir nefes almak istiyoruz, bugüne kadar oynadığımız maçlarda şans bizden yana olmadı” dedi.
''KIRILMA MAÇINA ÇIKIYORUZ''

Çaykur Rizespor As Başkanı Mehmet Erdoğan ise Kayseri maçının kırılma maçlarından biri olduğunu belirterek “ Bu maça tüm Rizeliler olarak ilçelerden stadyuma gelecek araçlar ile katılmak zorundayız. Tüm taraftarlarımız Bayrağını alıp, şapkasını takarak maça gelmeli. 12 adam olarak vereceğimiz destek sahada mücadele edecek olan sporcularımız için önemli, Taraftarlarımızın başlattığı sanal alem kampanyasına bizde yönetim olarak destek vererek kale arkalarını 5 TL ye maraton tribünleri ise 10 TL yaptık, aynı zamanda taraftarlarımıza maç öncesinde hediyelerimiz olacak” dedi.

''DESTEK KARŞILIKSIZ KALMADI''

Çaykur Rizespor Basın sözcüsü Saffet Mete ise taraftarların başlattığı kampanya ya yönetim olarak destek verdiklerini belirterek “ Her görüşe , her projeye destek vermeye hazırız. Bilet fiyatlarında indirim yaptık. Bütün belediyelerimiz, STK lar destek veriyor. Her ilçeden araç kaldırıyoruz. Bu maç her şeyin sonu değil, bundan sonra kendi sahamızda 6 maçımız daha var, sonuna kadar takımın yanında yer almamız gerekiyor. Oynadığımız futbolun karşılığını maalesef bu sezon alamadık, iyi futbol oynuyoruz ve Kayseri karşısında taraftarlarımızın desteği ile bunun karşılığını almak istiyoruz. Şu ana kadar 3500 Pasolig aktif hale geldi ve sabah saatlerinde baktığımda bir saat içinde 96 bilet satışı olmuş. Maç saatine kadar tüm biletlerin satılmasını bekliyoruz. Bu maçta sloganımız belli, Atkını, formanı kapta gel” dedi.


Kweuke; ''Beni seven maça gelsin''


Çaykur Rizespor takım kaptanı Kweuke, Kayserispor maçı öncesi taraftara seslendi.
Golcü oyuncu ligde kritik bir konumda yer aldıklarını belirterek ; ”Kayserispor maçı bizim olmazsa olmazımızdır. Bazı maçları taraftar alır, biz sahada elimizden geleni yapacağız ama taraftarlarımızın tribünden bize vereceği itici güç çok önemli. Rize'de çok seviliyorum ve ben bunun farkındayım. Bu maçta beni seven maça gelsin diyorum” dedi.

 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)