comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Mehmet Ekici'ye destek geldi

28 Ocak 2017, Cumartesi 14:47
Mehmet Ekici'ye destek geldi

Trabzonspor'dan ayrılmak isteyen ve kadro dışı bırakılan Mehmet Ekici'ye destek geldi. Mehmet Ekici transferinde son durum.

FutbolArena - Trabzonspor ile sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan ve devre arasında Fenerbahçe'ye transfer olmak isteyen ancak bordo mavililerin Beşiktaş'a gönderme konusunda ısrarcı olduğu Mehmet Ekici'ye Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nden destek geldi. 

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nden yapılan açıklama şu şekilde:
"Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak, gündemde olan Mehmet Ekici konusu ile ilgili kamuoyuna açıklamamızdır...

Birkaç haftadır gündemde olan ve bizim de takip ettiğimiz futbolcu kardeşimiz Mehmet Ekici ile ilgili yaşananlara istinaden açıklamamızdır.

Bilindiği üzere 3 Spor klübümüz arasında Mehmet Ekici üzerinden devam eden transfer görüşmeleri farklı yorumlara sebep olmaktadır. Üyemiz olsun yada olmasın benzer durumu yaşayan her futbolcu kardeşimiz gibi Mehmet Ekici ile geçtiğimiz haftalarda görüştüğümüzü, manen ve hukuken yanında olduğumuzu kendisine ilettiğimizin bilinmesini isteriz.

Fakat bilinmelidir ki, futbolcu kardeşlerimizin hakları olduğu gibi klüplerin de şartlarını yerine getirdikleri sürece bazı hakları vardır. Biz elbette tarafız ve futbolcunun yanındayız. Ama klüpler arasında geçen transfer görüşmelerine müdahil olmamız da mümkün değildir. Mehmet kardeşimiz ile ilgili sağlanması gereken şartlar yerine getirilmezse ve Mehmet kardeşimiz müdahil olmamızı isterse elbette yardımcı olacağımızın bilinmesini isteriz.

Yine bilinmelidir ki, dernek olarak biz bütün futbolcu kardeşlerimize aynı hizmeti veriyoruz. Gündem olmayan, belki de kimsenin umurunda olmayan benzer hatta daha kötü durumları yaşayan, Süper Lig, TFF 1. Lig, Spor Toto 2. ve 3. Lig'deki onlarca futbolcu kardeşimize yardım ettik ve ediyoruz. Mehmet Ekici kardeşimizin yaşadığı bugünün sorunu değildir. Bizim de zamanında benzerlerini yaşadığımız ve o günden bugüne değişmeyen ama mental olarak değişmesi gereken bir konudur.

Gösterilen hassasiyet ve bizden beklenti oluşması bizi mutlu etmiştir. Aynı hassasiyetin Alt liglerde oynayan oyuncular için de gösterilmesi en büyük isteğimizdir. Biz göreve geldiğimiz günden beri futbolcu kardeşlerimiz ile yakın iletişim içinde olduk ve daha iyi olmak için uğraşıyoruz. Amacımız futbolcu kardeşlerimizin şartlarını iyileştirmek, tanınan hakların ve vaat edilenlerin yerine getirilmesini sağlamaktır.

Transfer dönemlerinin son anlarında dahi gelişmeler olduğu gerçeğini unutmadan bu sorunun önce futbolcu kardeşimiz sonra herkes açısından hayırlısı olacak şekilde çözülmesi temennisi ile..."
 

Aziz Yıldırım'dan Mehmet Ekici transferi için açıklama


"MEHMET EKİCİ BİZE GELMEK İSTİYOR"

"Mehmet Ekici'yi transfer etmeyi düşünmüyorduk. Galatasaray'a gitmesini istemiyoruz, ilgilenir misiniz dediler. hocaya sorduk, beğendiğini söyledi. Aatif + 500 bin Euro para ile takası yapacaktık ama Aatif istemedi. Trabzon'a 1,75 milyon Euro önerdik. Bu arada Beşiktaş devreye girmiş. Biz almayalım diye her şeyi yaptılar. Trabzonspor, Mehmet Ekici'yi sezon sonuna kadar ister oynatır, ister oynatmaz. Kimse karışamaz. Ama oyuncuya para cezası veriyorlar. Çocuğu sıkıştırmak için hareketler yapılıyor. Bunlar etik değil. Yok FIFA'ya gideriz, yok Trabzonspor ile Fenerbahçe'nin arası açılır. Bıraksınlar bu işleri. Zaten açılmış açılacağı kadar. Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki anlaşma nedir. Bunu kamuoyuna açıklasınlar. İki kulüp de SPK'ya bağlı. SPK da sormuyor."

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)