comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Mehmet Ekici hangi takıma gidecek?

27 Ocak 2017, Cuma 21:59
Mehmet Ekici hangi takıma gidecek?

Mehmet Ekici konusunda son gelişmeleri spor hukukçusu Taner Ünlü'ye sorduk. Ünlü, Mehmet'in rızası dışında Beşiktaş'a gönderilmesi mümkün değil dedi.

FutbolArena Röportaj - Trabzonspor'un sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan orta saha oyuncusu Mehmet Ekici hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe'nin gündeminde. Buna göre Beşiktaş oyuncu için Trabzonspor kulübüyle anlaşmasına rağmen, Mehmet Ekici Beşiktaş'a gitmek istemiyor. Peki bu durumda ne olacak?

TANER ÜNLÜ: "OYUNCUNUN RIZASI OLMADAN, TRANSFER GERÇEKLEŞMEZ"
Bir futbolcunun, bir kulüple sözleşmesi devam ederken, başka bir kulübe transfer olabilmesi için iki kulübün sözleşmesel ilişkiye girmesi gerekir diyen Ünlü, "Dolayısıyla transfer için, Trabzonspor kulübü ile bir kulübün anlaşması gerekiyor. Ancak bunun ön koşulu, futbolcunun mevcut kulübü ile sözleşmesini fesh etmeyi kabul etmesidir." şeklinde konuştu. Bilindiği üzere Mehmet Ekici bunu kabul etmiyor. Ünlü, "Meşhur Bosman kanunlarına göre bir futbolcunun başka bir kulübe transferi için aranan şart futbolcunun rızasının olması. Dolayısıyla iki kulüp anlaşarak oyuncunun rızası olmadan transferi gerçekleştirmesi mümkün değil." şeklinde konuştu.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)