comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol'dan Riekerink'e uyarı! 'Değiştirmelisin'

30 Ekim 2016, Pazar 10:42
Mehmet Demirkol'dan Riekerink'e uyarı! 'Değiştirmelisin'

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Adanaspor ile oynadığı maçı değerlendirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in 9. haftasında Galatasaray deplasmanda Adanaspor'u Bruma'nın attığı tek golle geçerek 3 puanı hanesine yazdırdı. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, sarı kırmızılı takımın sergilediği oyunu değerlendirdi ve teknik direktör Jan Olde Riekerink'e uyarıda bulundu.

İşte Demirkol'un Fanatik'teki köşe yazısı:
Jurcic muhtemelen ‘Geçtiğimiz hafta Trabzonspor'un yaptıklarını yaparım. Hatta yapamadıklarını da yaparım' fikriyle maçı planladı. Çıkardığı kadro, oyunu kabul ettiği yer ve çıkış çabasının anlattığı bu. Riekerink'in gerek zorunlu gerek bilinçli oyuncu seçimlerinin oyunu çok değiştirdiğini de söylemek güç. Yine topa sahip oldular. Yine rakip onların oyunu 3. bölgede oynamasına müsaade etti. Ancak bu oyunun gereği olan hareketlilik ve hücumu enine genişletme konusundaki sıkıntılar devam etti. Yasin ve Bruma'nın bireysel çabalarına ne Podolski ve Eren çeşitlilik katabildi ne de savunma bekleri oyuna katılım sürekliliği yansıttı. Sabri'nin 2-3 erken ortasından Eren skor çıkarabilirdi belki. Fakat bunda süreklilik sağlanamadı. Ancak hem Carole'un hem de Sabri'nin Adana'nın kontra çabalarında hep hızlı davranmalarının altını çizmek lazım. 

Hep hızlı davrandılar

Bu iki oyuncunun hızlı geri koşuları birçok kontranın erimesiyle sonuçlandı. Sabri'nin uzatma dakikalarındaki hatası dışında defansif katkıları hayatiydi. Bu noktada Jurcic'in neden Magaye'yi bu kadar geç oyuna aldığını da merak ettiğimi de söylemeliyim. Silva'yı ilk planda düşünmesine itirazım yok. Ancak Magaye'nin ikinci yarının başındaki durgunluğa ilaç olarak daha önce düşünebilirdi. Öte yandan Riekerink'in Sinan'ı oyuna alışı belli oranda hareketlilik sağladı. Fakat Podolski'yi bu rolde bu kadar uzun süre kullanmaya çalışması da soru işareti. Çok açık olan gerçek o pozisyonda oynayacak Sneijder'den sonraki ismin Josue olduğu. O pozisyonda sürekli forma vermeden, performans almak çok zor olacak. 

Kaybetme tehlikesi var

Hem de Podolski'yi kaybetme tehlikesi varken. Bu tabloda Galatasaray'ın gole gitme konusunda Yasin, Bruma ve Sinan'ın bireysel işlerine bakması gibi bir sorun ortaya çıkıyor. Rakipler, ‘Galatasaray topu alsın üzerimize de gelsin bu risk alınır' fikrinin bu kadar kolay bir şekilde salgına dönüşmesi iyi değil. Galibiyet, Bruma'nın golü ve cesareti mükemmel, ancak rakiplerin haklı olarak kapıldıkları bu fikir iyi değil. Riekerink bunu değiştirmeli.  

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.