comScore

Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim yorumu

12 Kasım 2016, Cumartesi 23:29
Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim yorumu

NTV Spor canlı yayında karşılaşmayı yorumlayan Mehmet Demirkol, EURO 2016'daki oyuna geri döndüğümüzü savundu.

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası Elemeleri grup etabı 4. maçında A Milli Takımı seyircisi karşısında Kosova'yı 2-0 mağlup etti.

NTV Spor canlı yayında karşılaşmayı yorumlayan Mehmet Demirkol, "Bunlar '2-0 kazanmışız daha ne?' denilecek maçlar değil. Kosova karşısında başka bir göstermen lazım. Hırvatistan yaptı bunu. Buradan aldığın sonuca sevinilmez. Burada kaybedersen üzülürsün ama kazanırsan sevinmezsin. Kazanırsan sadece ayakta durursun" yorumunda bulundu.
'EURO 2016 FUTBOLUNA GERİ DÖNDÜK'

Çağrılmayan isimlerin geri dönüşüyle EURO 2016'daki oyuna geri döndüğümüzü savunan Demirkol, "İlk 3 maçta rakip kaleye haldır huldur gittik. Bugün bu oyuncular kadroya gelince ise 2016 Avrupa Şampiyonası'ndaki oyuna geri döndük. Bu oyuncularla ancak onu oynayabiliyorsun. Bu da dışa bağımlılığımızın, kendi alt yapımızın olmayışının bir sonucu. Almanya bize ne sunarsa biz onu alıyoruz. Danimarka bize ne sunarsa onu alıyoruz. Fransa bize ne sunarsa onu alıyoruz. Onlar ne üretiyorsa ve bize ne artıyorsa bize ona göre bir oyun oynamak zorunda kalıyoruz" dedi. 

'HAKAN ÇALHANOĞLU ÇİLEK'

Hakan Çalhanoğlu'nu överken Ünal Aysal'a göndermede bulunan Mehmet Demirkol, "Hakan Çalhanoğlu tarzı oyuncular, takımın taşıması gereken oyuncular; takımın yapısına katkıda bulunan oyuncular değil. Mesut Özil de öyle. Takımı ayakta tutan tuğlalardan biri değiller. Bizim Milli Takım'da Mesut'u oynatamayız. Oynatacak yer bulamayız. Takımın yapısı çok sağlam olacak. Bunlar ekstra oyuncular. Ünal Aysal'ın kulağını çınlatayım; bunlar çilek. Hakan, Alman Milli Takımı'nda oynasa 'Niye kaçırdık?' derdik. Ama şimdi oynatacak yer bulamıyoruz" ifadelerini kullandı.

'BİLDİĞİM KADARIYLA ARDA ARAMADI'

Arda Turan hakkında bir iddiada bulunan Demirkol, "Hoca nihayet çok açıklıkla konuştuğu için çok eleştirmek istemiyorum. Ancak içeride çok çelişki var. 'Tatmin olmadım, içime sinmedi, gönlüm alınmadı' dedi. Yalnız bir kritik noktanın önemli olduğunu düşünüyorum. Buradan çok yangın çıkabilir. 'Arda aradı beni' dedi ama benim bildiğim Arda aramadı. Ve bunu da reddediyor. Nasıl Fatih Hoca'nın içine sinmediyse Arda'nın da içine sinmedi bu durum. Ancak ben bu konuyu kapatmak gerektiğini düşünüyorum. Zamanla durum şu noktaya gelecektir; herkes yan yana dizilecek ve bize saydıracak! 'Çok uğraştınız ama yan yanayız kol kolayız' diye! Yeter ki iyi olsun, takım Dünya Kupası'na gitsin" dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)