comScore

Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim, Şenol Güneş ve Lucescu tespiti

18 Kasım 2019, Pazartesi 18:49
Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim, Şenol Güneş ve Lucescu tespiti

EURO 2020 biletini alan milli takımı değerlendiren Mehmet Demirkol, "Bu işte Lucescu'nun payı vardır. Fatih Hoca'nın da vardır. Ama bu işi toparlayan, bu yemeği yapan Şenol Hoca" dedi.

FutbolArena - Mehmet Demirkol, Bein Sports Haber kanalında A Milli Takım'ın EURO 2020 Elemeleri'ndeki performansını değerlendirdi. Şenol Güneş'e övgüde bulunan Mehmet Demirel, Fatih Terim ve Mircea Lucescu'ya da değindi.
 

Mehmet Demirkol'un Şenol Güneş ve A Milli Takım yorumları


Mehmet Demirkol, "Bu performansın ardından lider gitmek psikolojik açıdan iyi olurdu. Öndeki altılıda Ozan dışında pik noktasında olan oyuncu olmamasının dezavantajını yaşadık. Cenk de olmayınca hücum alternatiflerimiz azaldı." dedi.

"KADRODA YEREL OYUNCU HİÇ YOK"
Milli takıma övgülerde bulunan Mehmet Demirkol, "Kendi adıma teşekkür ediyorum. Sadece gruptan çıktığımız için değil. Potansiyelli gördüğümüz oyuncuların, potansiyellerinin de üzerinde şeyler gördüğümüz için. Bu takımda gurbetçi oyuncular var. Bu takımda içeride yetişmiş, dışarıda piyasa yapmış oyuncular var ve bunlar birbirlerini anlıyorlar. Eskiden anlamazlardı. Çünkü artık evrensel bir düzlemde bir araya geliyorlar. Bir de üstüne; ileride yurt dışında oynayabilecek, ona hazırlanan oyuncular var. Gördüğümüz kadroda yerel oyuncu hiç yok, hepsi uluslararası oyuncu bunların." ifadelerini kullandı.

"YEMEĞİ YAPAN ŞENOL HOCA"

Mehmet Demirkol sözlerinin devamında "Kaleci, savunma, orta saha bu pozisyonlarda eksiğimiz yok, fazlamız var. Bu takım, bizim takım. Herkes sahipleniyor bu takımı. Bizim çocuklar bunlar. Çok daha başarılı Milli Takımlarımız oldu. Bu kadar sahiplendik mi? Bilmiyorum. Görevlerini doğru yapmak için yüksek bir inançla ama yüksek bir tevazuyla da sahada olduklarını görebiliyorsun. Kimse ben buraların kralıyım diye dolaşmıyor. Rakip kim olursa olsun. Dakika kaç olursa olsun. Bu işte Lucescu'nun payı vardır. Fatih Hoca'nın da vardır. Ama bu işi toparlayan, bu yemeği yapan: Şenol Hoca. Hakkını vermemiz lazım. Savunma göbeğimiz çok enteresan bir noktada. Avrupa'nın en iyileri arasındayız." dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"