comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol'dan Beşiktaş'a Benfica uyarısı

11 Eylül 2016, Pazar 09:36
Mehmet Demirkol'dan Beşiktaş'a Benfica uyarısı

Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın Karabükspor'u 3-1 mağlup ettiği maçı yorumladı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın, Karabükspor karşısında elde ettiği 3-1'lik galibiyetini NTV Spor'da yorumlayan Mehmet Demirkol, siyah beyazlıların iştahlı oyununa övgüler yağdırırken, diğer yandan takımla alakalı sorunları tespit etti. 

"BU TAKIMDA TALISCA'YA YER BULMAK ZOR."
Mehmet Demirkol yeni transferlerden Talisca hakkında, "Şenol Güneş'in şablonu belli değildir. Çok karmaşık değildir. Bundan dolayı oyuncular potansiyellerinin zirvesine çıkabiliyor. Talisca da bunu yapabilir fakat dönüşmesi lazım. Oyununu değiştirmesi lazım. Mesela Şenol Güneş, Karabükspor maçına Oğuzhan ile başlasaydı takım ilk 30 dakikada bu kadar yorulmazdı. Top ayağında daha fazla kalırdı. Sebebi de Talisca oldu. Onun, Sosa'nın yaptığı işleri yapması mümkün değil. Talisca'ya takımda yer bulmak zor olacak." ifadelerini kullandı. 

"STOPER STOPER STOPER..."
Mehmet Demirkol'un Benfica maçı öncesi vurgu yaptığı bir diğer konu ise stoper oldu. Beşiktaş'ın hala bir iyi bir stopere ihtiyacı olduğunu söyleyen Demirkol, "Atiba olmadan bu savunmayla Benfica maçına çıkamazsın. Çünkü Atiba varken bu kadar zaaf ortaya çıkmıyor. Maçın 30. dakikasından, Oğuzhan'ın girdiği bölüme kadar Karabükspor oyuna ortak oldu ve ikinci yarıda oyunu ele aldı. Beşiktaş'ın Benfica karşısında Atiba'ya ihtiyacı var. Çünkü Beşiktaş'ın savunma göbeği Gençlerbirliği'nde olsa kimse bir şey diyemez. Orada ciddi sorunlar var." şeklinde konuştu. 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.