comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: 'Fenerbahçe tarihinde bu kadarı yok'

21 Ekim 2016, Cuma 09:01
Mehmet Demirkol: 'Fenerbahçe tarihinde bu kadarı yok'

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Manchester United deplasmanında 4-1 kaybeden Fenerbahçe'yi yorumladı.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe deplasmanda Manchester United'a 4-1 mağlup oldu. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, sarı lacivertlilerin sergilediği oyunu değerlendirdi.

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin kadrosunun dengesiz ve zayıf kaliteli olduğunu dile getirdi.
İşte Demirkol'un Fanatik Gazetesi'nde yer alan köşe yazısı:

Fenerbahçe'nin tarihte kötü sezonları ve kadroları oldu. Ancak bu kadar topla ilişkisi zayıf, düşük kaliteli, dengesiz bir oyuncu grubunu hatırlamıyorum. Birer birer belki hiçbirine hayır demezsiniz, ancak birlikte bir takım olmaları futbol tarihinin en büyük mühendislik hatalarından biri. Tabii bu, düne özgü değil, zaten bilinen bir gerçek. Dünkü ekstra sorun öncelikle korkunç amatörlüktü.

Yapılan iki penaltının bu seviyede açıklaması yok. Kjaer'in de, Şener'in de hareketleri akıl almaz amatörlükler. Kalesinde şut görmeden iki saçma penaltı golü yemek bu kalite seviyesinde bir takımın altından kalkabileceği bir hal değil. Bundan sonra da zaten söylenecek bir şey kalmıyor. Fenerbahçe'nin ilk yarıda bulduğu yegane pozisyonda ara pası atan Topal şutu çeken Souza. Ancak iki ön stoperiyle pozisyona girebildi Fenerbahçe. Anlayın artık. 

5 stoperle ve bu formla olmaz

Fenerbahçe dün ilk yarıda şekil olarak doğru durduğunda bile üretemedi. Çözüm Topal'ın ara paslarına kalmış durumda. Fenerbahçe de, Topal da bunu hak etmiyor. 

Fenerbahçe'nin nasıl hücum edeceğini kadroya bakıp hayal edemiyorsunuz. Lens ve Ozan varken geçici ve bu oyunculara bağlı ‘uzun at, orta sahayı pas geç' oyunu da onlarsız mümkün değil. Peki nasıl olacak?

Takım doğru duruyor ama top dolaşmıyor. Kim topu aldığında ‘Kimseye vermez saklar' ya da ‘şimdi güzel bir ara pası' gelir diyorsunuz? 5 stoperle bu mümkün değil hem de bu formla. 

Peki Advocaat ne yapabilirdi? Van Persie yerine Emenike mi? Belki. Peki Advocaat'ın iki yıldır ilk kez bu kadar uzun süre antrenmanlara katılıp evine, Old Trafford'a giderken, onu yedek kulübesinde genç Ramazan ve Caner'in arasında oturtmak kolay mı? Hayır. Hiç değil. Bu baştan yanlış bir kadronun, baştan yanlış bir hocayla hazırlanıp, hiç de gelmek istemeyen bir
teknik direktörle başladığı bir sezonun öyküsü. Bu maça özgü değil. 

Normal! Maalesef çok çok normal.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.