comScore

Mehmet Ali Çelebi kimdir, ne iş yapıyor?

24 Haziran 2018, Pazar 17:37
Mehmet Ali Çelebi kimdir, ne iş yapıyor?

Mehmet Ali Çelebi ne iş yapıyor? Seçim çalışmaları boyunca yıldızlaşan Mehmet Ali Çelebi sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte Mehmet Ali Çelebi ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.

FutbolArena - 24 Haziran Pazar günü Türkiye sandık başına gitti. Sandık başına giden vatandaşlarımız hem Cumhurbaşkanı hem Milletvekili seçimi için oylarını kullandı. Saat 17:00 itibari ile oy kullanım işlemi tamamlandı ve oy sayım işlemine geçildi. Özellikle Urfa'da yaşanan olaylar sonrasında gündeme gelen Mehmet Ali Çelebi kimdir? Mehmet Ali Çelebi ne iş yapıyor? Seçim çalışmaları boyunca yıldızlaşan Mehmet Ali Çelebi sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte Mehmet Ali Çelebi ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.


Mehmet Ali Çelebi kimdir? Mehmet Ali Çelebi hangi partiden?


24 Haziran seçimlerinin en çok konuşulan isimlerinin başında Mehmet Ali Çelebi geldi. CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Ali Çelebi yaptığı çalışmalar ile sosyal medyada günün konusu oldu. 

Özellikle Urfa'da yapılacak seçim öncesinde Urfa şehrine giderek orada örgütlenen Mehmet Ali Çelebi yapılan usülsüzlüklere anında müdahale etti ve sandıkların iptal olmasını sağladı.
Mehmet Ali Çelebi, 23 Temmuz 1984 tarihinde Ankara'da doğdu. Kara Havacılık Komutanlığında bir sene eğitim altıkdan sonra Pilot olan Mehmet Ali Çelebi, 2008 yılında ‘Terör Örgütü Üyesi Olmak' suçundan hakim karşısına çıkarıldı. Davalar nedeni ile 41 ay hapis yatan Mehmet Ali Çelebi delillerin yetersizliği nedeni ile serbest bırakıldı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"