comScore

Mehdi Benatia: "Cristiano Ronaldo biraz abartıldı"

21 Haziran 2018, Perşembe 22:18
Mehdi Benatia:

Fas futbolcusu Mehdi Benatia, Cristiano Ronaldo'ya saygı duyduğunu fakat Portekizli futbolcunun kendilerine karşı abartılacak kadar iyi oynamadığını söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Dünya Kupası'nda gruptaki ikinci maçında Portekiz'e 1-0 mağlup olarak turnuvaya veda eden Fas'ın yıldızı Mehdi Benatia, Cristiano Ronaldo hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Cristiano Ronaldo'ya büyük saydı duyduğunu belirten Mehdi Benatia, "Ronaldo'ya büyük saygı duyuyorum. Ancak bazı maçlarda gerçekten abartılıyor. Bize karşı iyi oynadı ama abartıldığı kadar değil." dedi. 
Faslı yıldız Ronaldo hakkında diğer taraftan, "Ronaldo dünyanın en iyi oyuncularından biri. Hatta en iyisi olduğunu söyleyenler de var ve ben buna karşı saygı duyuyorum. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, Ronaldo hakemler üzerinde baskı kurmayı seviyor. Onu karşı sadece 2 faul yapınca sarı kart gördüm." diye konuştu. 
 

Cristiano Ronaldo Portekiz'de kaç gol attı?


Portekiz Milli Takım formasıyla Dünya Kupaları'nda 7. golünü atan Ronaldo, toplamda ise Milli Takımında 85. golünü kaydetti. 

Diğer efsane futbolcular arasında Batistuta 54, Romario 55, Pele 77, Lionel Messi 64, Ronaldo Nazário 62, Diego Maradona 34, Johan Cruyff 33 gol kaydetti. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)