comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Medyada en çok konuşulan başkan Aziz Yıldırım

07 Şubat 2017, Salı 12:18
Medyada en çok konuşulan başkan Aziz Yıldırım

Medyada geçtiğimiz ay hakkına en fazla haber yapılan başkan Aziz Yıldırım oldu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi tüm heyecanıyla devam ederken medyada en fazla haberi yapılan başkanlar da belli oldu. Ocak ayı içerisinde yaptığı açıklamalarla gündem yaratan Aziz Yıldırım, bu alanda zirvede yer aldı.
 

Aziz Yıldırım hakkında medyada kaç haber yapıldı?


Medya Takip Ajansı Interpress tarafından Süper Lig ile ilgili hazırlanan “Ocak Ayı Haber Raporu”na göre, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın gündeme dair yapmış olduğu açıklamalar medyada geniş yer bulurken, tecrübeli başkan hakkında yazılı basına 1.207 haber yansıdığı belirlendi. Hakkında yapılan eleştiriler ve aldığı cezalarla gündemden hiç düşmeyen Aziz Yıldırım böylece medyada en çok konuşulan başkan oldu.
 

Muharrem Usta hakkında medyada çıkan haber sayısı


İkinci sırada transfer döneminde takıma yaptığı takviyeler ve Mehmet Ekici transferinde yapılan eleştirilerle gündemde öne çıkan isim Başkan Muharrem Usta olurken, Trabzonspor Başkanı hakkında yazılı basında 1.031 haber çıktığı tespit edildi.


Dursun Özbek ve Fikret Orman hakkında yapılan haberler


Listenin üçüncü sırasında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yer alırken, takıma yaptığı transferler ve açıklamalarla gündeme gelen Orman ile ilgili yazılı basında 997 haber yer aldığı saptandı. Özellikle hoca tercihi ve takımın oynadığı futboldan dolayı eleştirilerin hedefinde olan Dursun Özbek medyada çok ön plana çıkmazken, Galatasaray Başkanı Özbek ile alakalı geçtiğimiz ay yazılı basında 485 haber çıktığı görüldü. Geçtiğimiz ay Türk futbolunun efsane başkanlarından İlhan Cavcav aramızdan ayrılırken, Gençlerbirliği Başkanı Cavcav hakkında yazılı basına 1.346 haber yansıdığı belirlendi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)