comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Webo, BBC'ye anlattı: "Uyumak için doktorumdan yardım aldım"

11 Aralık 2020, Cuma 22:45
Webo, BBC'ye anlattı:

PSG - Başakşehir maçında ırkçılığa maruz kalan Pierre Webo, o gece yaşadıklarını BBC'ye anlattı.

FutbolArena Dış Haberler - Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi grup etabı maçında konuk olduğu PSG maçında, 4. hakemin antrenör Pierre Webo'ya yönelik ırkçı söylemi nedeniyle sahadan çekilmiş ve dünyada yankı uyandırmıştı.

PIERRE WEBO, BBC'YE KONUŞTU
İngiltere'nin saygın kuruluşu BBC, yaşananların ardından Pierre Webo ile online görüşme gerçekleştirdi. Webo o geceyi tekrar anlatırken, uyumak için doktorundan yardım aldığını itiraf etti.

"ARTIK O GÜNÜ ÖNCESİ VE SONRASI DİYE AYIRACAĞIZ"

PSG - Medipol Başakşehir maçında yaşananların bir dönüm noktası olacağına dikkat çeken Webo, "8 Aralık çok zor ve stresli bir geceydi. Dünyaya bir mesaj verdik. Artık o günü öncesi ve sonrası diye hatırlayacağız." ifadelerini kullandı.

"UYUMAK İÇİN DOKTORUMDAN İLAÇ YARDIMI ALDIM"

Olaydan sonraki saatlerde kendine gelmekte zorlandığını aktaran Webo, "Kariyerimin en zor günlerini geçirdim. Kontrolümü kaybetmedim ama çok kızgın ve üzgündüm. Uyumak için doktorumdan ilaç yardımı aldım." itirafında bulundu.

OKAN BURUK NELER DEMİŞTİ?

"Üzücü ve karmaşık bir gece yaşadık. Bir yandan oraya bakarken, bir yandan da verilen reaksiyon ve tepki önemli bizim için. Bu gecenin futbol ailesi için bir milat olmasını diliyorum. Maça hazırlanmak daha zor oldu gerçekten. Sahada işler istediğimiz gibi gitmedi. Bir gün öncenin psikolojik anlamda hasarı vardı. Sahada da maça tam olarak odaklanamadık. Burada futbol, sonuç hiçbir şey önemli değil. Önemli olan bir gün önce verilen mesajdı."

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!