comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Yalçın Ayhan ve Mahmut Tekdemir 1 yıl ceza aldı

10 Temmuz 2017, Pazartesi 18:04
Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Yalçın Ayhan ve Mahmut Tekdemir 1 yıl ceza aldı

Medipol Başakşehir - Çaykur Rizespor maç sonu gazetecileri darp eden Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Yalçın Ayhan, Mahmut Tekdemir ile 4 kulüp çalışanına 1 yıl spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir forması giyerken gazetecilere saldıran Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Yalçın Ayhan ve Mahmut Tekdemir'in cezası belli oldu. Çaykur Rizespor deplasmanında gazeteci Selman Kutlu ve Ahmet Çağlar Yıldırım'ı darp eden futbolcular 1 yıl seyirden men cezasına çarptırıldı.
 

Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Yalçın Ayhan ve Mahmut Tekdemir'e verilen cezalar


Spor Toto Süper Lig'de geride kalan sezonun 28. haftasında Çaykur Rizespor ile Medipol Başakşehir arasında oynanan maçın ardından çıkan olaylarda, gazeteci Selman Kutlu'nun darp edilmesine ilişkin 4'ü futbolcu 8 kişiye 1 yıl spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, Çaykur Rizespor-Medipol Başakşehir maçı sonrasındaki olaylar nedeniyle turuncu-lacivertli futbolcular Volkan Babacan, Ufuk Ceylan ve Mahmut Tekdemir ile daha sonra kulüpten ayrılan Yalçın Ayhan'ın yanı sıra 4 kulüp çalışanının ifadeleri, bağlı bulundukları adreslerdeki savcılıklarca alındı.
Deliller ve görüntüleri de inceleyen savcılık tarafından Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Mahmut Tekdemir ve Yalçın Ayhan'ın yanı sıra kulüp çalışanları Koray Akyüz, Barboros Vehbi Güveli, İlker Yıldız ve Volkan Bostan'a, Kutlu'yu darp ettikleri iddiasıyla 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 1 yıl spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.
 

Medipol Başakşehirli futbolcular gazeteci Selman Kutlu ve Ahmet Çağlar Yıldırım'a neden saldırdı?


Gazeteciler Selman Kutlu ve Ahmet Çağlar Yıldırım, Çaykur Rizespor-Medipol Başakşehir maçının ardından, konuk ekibin futbolcuları ile taraftarlar arasındaki tartışmayı görüntülemeye çalıştıkları sırada darp edilmişti. Müsabakadan sonra yaşanan olayların ardından Rize Devlet Hastanesinden darp raporu alan Kutlu, Tophane Polis Karakolunda verdiği ifadede, "Kasten yaralama ve hakaret" iddiası ile şikayette bulunmuştu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!