comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

TFF'den Başakşehir'in açıklamalarına yanıt

12 Mart 2022, Cumartesi 11:46
TFF'den Başakşehir'in açıklamalarına yanıt

TFF, Başakşehir Kulübü'nün hakem kararlarıyla ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

FutbolArena - Süper Lig'de görev yapan hakemlerin bir bölümünün görevden alınmasının yankıları devam ediyor. Başakşehir Kulübü'nün, TFF'ye yönelik bu karara ilişkin sorularına yanıt geldi. TFF'den yapılan açıklamada, "Hakemlerimize güvenimiz ve kalan haftalarda en iyi şekilde görevlerini yapacaklarına inancımız tamdır." ifadeleri kullanıldı.

"HERHANGİ BİR HAKEMİMİZİN GÖREV İADESİ OLMADI"
"Medipol Başakşehir Futbol Kulübü tarafından, Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 29. hafta atamalarına ilişkin olarak, gerçekle hiçbir ilgisi olmayan senaryolar üzerinden bazı sorular yöneltilmiştir.
 
Öncelikle herhangi bir hakemimizin görev iadesi söz konusu olmamıştır. Somut bir bilgi olmadan, hakemlerimizi ayrıştıracak tutum ve yaklaşımı kabul etmemiz mümkün değildir, kulüplerimizin böyle bir hakkı da yoktur.
 
Ayrıca hatırlatmak isteriz ki, MHK tarafından yeni klasmanların belirlenmesinden itibaren, haksız, mesnetsiz değerlendirmeler ve hayal ürünü komplo teorileri ile hakemlik müessesi yıpratılmak istenmekte ve hedef gösterilmektedir.
 
Maalesef oluşturulmak istenen güvensizlik ortamı, sadece hakemlerimize değil Türk futbolunun saygınlığına zarar vermektedir.
 
Hakemlerimize güvenimiz ve kalan haftalarda en iyi şekilde görevlerini yapacaklarına inancımız tamdır.
 
Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!