comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Süper Lig'in pas uzmanları

25 Mayıs 2018, Cuma 20:51
Süper Lig'in pas uzmanları

Süper Lig'de geride kalan sezonda takımlarının pas istasyonu olan futbolcuları inceledik.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonu sona erdi. Bu sezonda takımlarında en çok topla buluşan ve en çok pas yapan futbolcuları inceledik. Başakşehir'de Epureanu bu alanda dikkat çekti.

EPUREANU ZİRVEDE
Whoscored'ın verilerine göre Süper Lig'de Başakşehir'in Moldovalı stoperi     
Alexandru Epureanu 2161 pasla en çok pas yapan futbolcu. Epureanu aynı zamanda en çok isabetli kısa pas yapan futbolcu. Bu istatistik, Başakşehir'in oyuna Epureanu üzerinden ve kısa pasla başladığını gösteriyor.

KAYSERİSPOR'UN OYUN MERKEZİ BADJİ

En çok pas yapan ikinci futbolcu 1900 pas ile Kayserispor'un orta saha oyuncusu Badji. Tecrübeli oyuncu aynı zamanda Emre Belözoğlu'ndan sonra en çok isabetli uzun pas atan orta saha. Kayserispor'un oyunu Badji üzerinden yönlendirdiği bu istatistik üzerinden okunabiliyor.

Başakşehir'de Gael Clichy 1864 pasla, en çok pas yapan 3. futbolcu. Başakşehir'in yine savunmadan top çıkarma çabasının bir yansımasını görebiliyoruz. 

FENERBAHÇE'NİN BEYNİ JOSEF

Dördüncü sırada Fenerbahçe ile oldukça iyi bir sezon geçiren Brezilyalı Josef de Souza var. 1825 pas yapan Josef isabetli kısa pasta da Epureanu ve Atiba'nın arkasından 3. sırada geliyor. Josef paslarını daha çok kısa kullanırken, Fenerbahçe'nin en önemli pas bağlantısı olmuş durumda. 
Süper Lig Analiz haberleri FutbolArena'dan takip edin!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"