comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Süper Lig'in en kısır lideri Medipol Başakşehir

25 Ocak 2018, Perşembe 14:58
Süper Lig'in en kısır lideri Medipol Başakşehir

Süper Lig'deki şampiyonluk yarışında geçmiş sezonlara oranla daha çok aday ortaya çıkarken bu durum puan tablosuna da sıçradı. Medipol Başakşehir son yılların en düşük puan alan lider takımı oldu.

FutbolArena Detay - Süper Lig'de 18. hafta heyecanı geride kalırken zirvede en güçlü 4 şampiyonluk adayı maçlarını kazandı. 39 puanla liderlik koltuğunda oturan Medipol Başakşehir, son yılların en az puan toplayan lider takımı oldu.

Bu sezon geçen sezonlara oranla birçok takımın şampiyonluk şansı bulunurken lig daha keyifli hale geldi. Son 2 sezonun şampiyonu Beşiktaş, Fatih Terim ile yeniden ivme yakalayan Galatasaray, Aykut Kocaman ile haftalardır yenilgi yüzü görmeyen Fenerbahçe ve Rıza Çalımbay'ın ekibiTrabzonspor ile birlikte geçen sezonun ikincisi Medipol Başakşehir çetin bir şampiyonluk yarışı içinde.
 

Süper Lig'in en düşük puanlı lider takımları


Bu takımlar arasında büyük bir puan farkı olmaması ligin seviyesini yükseltirken Medipol Başakşehir son yılların en az puan toplayan lideri oldu. Genelde 18. hafta sonunda lider takımlar 40 ve daha üzeri puanlarla liderlik koltuğunda otururken rekabetin artması sonrası bu sayı bu sezon 39'a indi.
Son yıllarda 18. haftalar itibariyle en düşük puanlı lider olan takımsa Galatasaray. Sarı-Kırmızılı takım, 2012-2013 sezonunda 18 haftada 33 puan toplamış ve liderliği elinde tutmuştu. O sezondan sonra tam 5 yıl aranın ardından en düşük puanlı lider 39 puana sahip Medipol Başakşehir oldu.

Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)