comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Süper Lig'de diyagonal pasın ustaları Emre Belözoğlu ve Badji

23 Mayıs 2018, Çarşamba 15:12
Süper Lig'de diyagonal pasın ustaları Emre Belözoğlu ve Badji

Süper Lig'de orta saha oyuncuları arasında en çok oyunu genişleten, isabetli uzun pas atan futbolcuları inceledik.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 30 metre ve üzerinde en çok isabetli uzun pas atan futbolcuları inceledik. Bu listede genelde degaj veya uzun top atan kaleciler ve stoperler ön plana çıkıyor ancak orta sahada, oyunu genişleten ve kanatlara açan diyagonal pasları iyi yapan oyuncuları bu analiz sayesinde görebiliyoruz. Süper Lig'in 37 yaşındaki tecrübeli yıldızı Emre Belözoğlu bu istatistikte yıllardır zirvede yer alıyor. 

DİYAGONAL PAS USTALARI 
Oyun vizyonu ve pas kabiliyeti ile Emre Belözoğlu oyunu en çok genişleten ve takımını en iyi yönlendiren orta saha oyuncularından biri. 

Whoscored istatistiklerine göre 37 yaşındaki futbolcu bu sezon tam 163 isabetli uzun pas attı. Bu sezon bu konuda Emre'ye iyi bir rakip de çıktı. Kayserispor'un Anderlecht'ten kiraladığı 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Badji de 162 isabetli uzun pasla 2. sırada yer alıyor. 

Bu ikili lig ortalamasının oldukça üzerinde. 3. sırada Sivasspor'un 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Delvin N'Dinga gelirken başarılı oyuncunun 136 isabetli uzun pası var. 4. sırada ise Akhisarspor'da bu sezon çok formda bir dönem geçiren Soner Aydoğdu 130 pasla bulunuyor. 5. sırada ise yine çok tecrübeli bir orta saha oyuncusu var. Selçuk Şahin 122 isabetli uzun pas ile 5. sırada. 

Süper Lig Analiz haberleri FutbolArena'dan takip edin!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"