comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Skrtel Atalanta'dan niye ayrıldı? Başkan açıkladı

17 Eylül 2019, Salı 20:14
Skrtel Atalanta'dan niye ayrıldı? Başkan açıkladı

Transferin son gününde Medipol Başakşehir'e imza atan Martin Skrtel'in Atalanta'dan ayrılmasıyla ilgili olarak kulüp başkanı ANtonio Percassi konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra İtalya Serie A takımlarından Atalanta'ya transfer olan Skrtel, kısa süre sonra sözleşmesini feshederek transferin son günlerinde Medipol Başakşehir'e  imza attı. 

"SKRTEL'İN EŞİ BURADA YAŞAMAK İSTEMEDİ"
Atalanta Başkanı Antonio Percassi, "Skrtel iyi bir adamdı ama üzgündü. Onun acı çektiğini görüyorduk. Çünkü eşi burada yaşamak istemiyordu. O yüzden Skrtel de çok üzgündü." diye konuştu. 

SKRTEL'İN AYRILIK SONRASI SÖZLERİ

Hatırlanacağı üzere Atalanta Teknik Direktörü Gasperi'nin fiziksel yetersizliği nedeniyle Skrtel'ten memnun olmadığı, Slovak futbolcunun ağır antrenmanları kalmadığını ve bu nedeniyle sözleşmesinin feshedildiği ifade edilmişti. Skrtel ise, "“Takıma katıldıktan sonra hemen adapte olmaya çalıştım. Çevreye, kulübe, arkadaşlarıma ve teknik ekibe alışmaya baktım. Ancak maalesef, teknik direktör Gasperini, taktik çalışmalarında benim tarzımda bir stoper istemediğini fark etti. Benim fiziksel yapım, oyun tarzım kendisine uymadı. Sonra zaman ilerledikçe kulüp, teknik heyet ve ben farklı düşüncelerdeydik. Kulüpten de net olarak zaten sıkıntılarla ilgili bilgi aldım. Hızlı olmak zorundaydım. Hemen karar vermeliydim. Gasperini ile de konuştum ve radikal bir karar aldık. Atalanta'ya katılmak güzel bir deneyimdi ama fazla sürmedi." diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"