comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Serdar Ali Çelikler: "Yıldırım Demirören mi başkan Göksel Gümüşdağ mı?"

05 Mayıs 2017, Cuma 12:41
Serdar Ali Çelikler:

Serdar Ali Çelikler, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i Göksel Gümüşdağ üzerinden eleştirdi.

FutbolArena - Serdar Ali Çelikler, Habertürk Gazetesi'ndeki köşe yazısında Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ı tebrik ederek TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i eleştirdi. 

Medipol Başakşehirli futbolcuların A Spor muhabiri ve kameramanına saldırmaları sonrası PFDK'nın verdiği cezalar hafif bulunurken, Serdar Ali Çelikler çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i eleştiren Çelikler, "Böyle TFF başkanlığı yapılıyorsa ben talibim" dedi.
 

Serdar Ali Çelikler'in Habertürk Gazetesi'ndeki köşe yazısı


Sonda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim: Göksel Gümüşdağ'ı tebrik ederim. Tüm TFF kurulları üzerinde büyük etkisi var. Hatta kurulları kendisi yönetiyor.
Türkiye'de kimse ama kimse, hele hele Turkuvaz Grubu muhabirini döven oyuncularını kurtaramaz. Ama Gümüşdağ bu işi de başardı. Ben PFDK'nın 4 üyesini ‘utanmazlık'la itham etmiş, cüppelerinin önüne düğme dikip Göksel Bey'in önünde ilikledikleri için hukukçu değil utanmaz adamlar olduklarını söylemiştim. Volkan Babacan'a 1 maç cezanın akıl alır tarafı yoktu çünkü. Hatta Gümüşdağ o dönemde Babacan için verilen 1 maç cezaya da itiraz etmeyeceğini söylemişti. Ama grupça yapılan saldırıda öne sürülen 2 isim olan Yalçın ile Ufuk'a verilen 5 maçlık ceza için itiraz edilmiş belli ki.. Dün Tahkim Kurulu kararı açıkladı ki ne görelim: Tahkim Kurulu “Az bile dövmüşler.. Ceza çok olmuş, 3 maç yeter..” demiş. Cüppe önüne düğme dikenler sadece PFDK'da yokmuş demek ki.

Eh döven memnun; dövülen zaten mikrofon tuttu, bize ne.. Bana Göksel Bey'i tebrik etmek düşer.

Ama PFDK'dan sonra Tahkim'de de Gümüşdağ'ın etkinliğinin olduğunu gördüğümüze göre bana, Yıldırım Demirören'e şu soruyu sorma hakkı doğuyor:

Sayın Demirören;

Her defasında diyorsunuz ki “Kurullar bağımsız..”, görüyoruz ki hukuk kurullarının yönetimi Göksel Gümüşdağ'da..

Diyorsunuz ki “Milli Takım Fatih Hoca'da..” Arda meselesine bile ‘teknik karar' dediniz. Eh Milli Takım da bir dönem Terim'indi, şu dönem Arda Turan'ın etkisi altında onu da anladık..

MHK'de yine Göksel Bey'in etkisi olmakla beraber Fikret Orman'ın da gücü var..

Yayın ihalesi için Kulüpler Birliği çalışıyor, Cumhurbaşkanı işi bitiriyor.

Yabancı sayısını da Terim belirliyor, Gümüşdağ arkasında duruyorsa, sahi siz neyi yönetiyorsunuz?

Yoksa siz Passolig'in TFF'si misiniz? Ama doğru ya orayı da Hüsnü Güreli idare ediyor..

Böyle TFF Başkanlığı yapılacaksa ben de talibim. Göksel Bey'e duyrulur..

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"