comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Sebastian Coltescu kimdir? Rumen hakemin skandalları

09 Aralık 2020, Çarşamba 10:24
Sebastian Coltescu kimdir? Rumen hakemin skandalları

PSG - Başakşehir maçında ırkçılık skandalına imza atan hakem Sebastian Coltescu kimdir?

FutbolArena - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanan PSG - Başakşehir maçının dördüncü hakemi ırkçılık skandalına imza attı. Rumen hakem Sebastian Coltescu, Webo'ya yönelik ırkçı tavırda ifadeler kullanınca temsilcimiz Başakşehir sahayı terk etti. Rumen hakemin geçmiş dönemde de adının skandallara karıştığı ortaya çıktı.

İNTİHARA TEŞEBBÜS ETMİŞ
Sebastian Coltescu, 2008 yılında yaşadığı sağlık sorunlarıyla ilgili SMURD'a verdiği röportajda intihara teşebbüs ettiğini itiraf ederek şunları söylemişti:

"Sorunlarıma uygun birilerini bulmam kolay değil. Son psikoloğum ile haftada iki kez görüşüyordum. Bana, 'normalsin' demişti. Ben tamamen normal birini tanımıyorum. Hakem olduğum için çok fazla dayak yedim. 3 yıllık hakemken gece yarısına kadar dayak yemiştim. İntihara kalkıştığım gün evdeydim ve artık hakemlik yapmayacağımı bile düşünüyordum. Maçlara gitmeme bile izin verilmiyordu. İkinci ligde bile iyi değildim. Evimin kapısını kırmaya çalıştılar. Polisler ve itfaiyeciler de evde benimleydi. Sinirimden pencereye koştum ve oradaki kalabalığa bağırarak beni yalnız bırakmalarını söyledim. Yaşananlar buydu."

Öte yandan Rumen hakemin, bir süre önce FIFA listesinden çıkarıldığı ve 20 gün sonra kokartının alınacağı ifade ediliyor.

Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"