comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi ertelendi mi?

17 Mart 2020, Salı 16:33
Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi ertelendi mi?

UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin ertelenmesine karar verdi. Şampiyonlar Ligi finali ne zaman oynanacak sorusunun yanıtı haberimizde.

FutbolArena - Avrupa'da hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının ertelendiği açıklandı. UEFA'dan yapılan açıklamada her iki organizasyonun da ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Şampiyonlar Ligi maçları ne zaman oynanacak, Avrupa Ligi maçları ne zaman gibi aramaların yanıtları haberimizde.
 

Şampiyonlar Ligi maçları ne zaman oynanacak?


Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde son 16 turu maçları oynanırken Avrupa'da hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle maçların ertelendiği açıklandı. İspanyol basınında yer alan haberlere göre, UEFA Avrupa Ligi finali 24 Haziran'da, Şampiyonlar Ligi finali ise 27 Haziran'da oynanacak. 

Öte yandan UEFA Onursal Başkanı Şenes Erzik, TRT Spor'da yaptığı açıklamada, "Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'da oynanacak. Yarı final maçlarının ikisini de buraya alıp, Cuma'dan başlayıp Pazar'a kadar bu işi bitirmek yapılabilir. Değişik de bir formül olur." ifadesini kullandı.
Alman ZDF kanalının haberine göre de Şampiyonlar Ligi'nin Final Four olarak yapılma ihtimali de bulunuyor.

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"