comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Pierre Webo tarihi geceyi anlattı! "Neler oldu?"

10 Aralık 2020, Perşembe 18:48
Pierre Webo tarihi geceyi anlattı!

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Teknik Direktör Okan Buruk ve Pierre Webo, Türkiye'ye dönüş sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir kafilesi, Pierre Webo'nun PSG maçında yaşadığı çirkin ırkçı saldırı sonrasında gösterdiği duruş ile tüm dünya tarafından büyük takdir kazandı.

Medipol Başakşehir kafilesi Türkiye'ye dönerken, Başkan Göksel Gümüşdağ ile birlikte Yardımcı Antrenör Pierre Webo ve Teknik Direktör Okan Buruk basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. FutbolArenaTV'nin canlı yayınladığı görüntülerden açıklamaların önemli kısımlaır şu şekilde:
GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ: "İNSANLIK KAZANDI"

Dünkü maçın skorunu konuşmaya gerek yok. Dünkü maçın anlamı ve önemi çok başka. Diğer maçlarda cesur mücadele ettiğimiz için, son dakikalara kadar pes etmediğimiz için, 6 yaşında bir takım olmamıza rağmen bu mücadeleyi verdik. Sizlerin huzurunda bir kez daha takımım ve teknik direktörüme teşekkür ediyorum.  8 Aralık sadece Başakşehir için değil tüm dünyada tarihe geçecek bir gün olacak anılacak. Bu insanlık suçu olan bizler için yaradanı yaradandan ötürü severiz bakışıyla, ırkçılığın insanlık suçu olduğunu ve lafta değil, artık radikal kararlarla neticeye gitmesi gerektiğini gösterdik. Biz Başakşehir ailesi olarak bütün dünyaya duruşumuzu gösterdik. Bu hakemlere ömür boyu men verilmeli. Sıra UEFA'da. Bugün tüm kulüplerden Başakşehir'e destek yağdı. Herkese teşekkür ediyorum. Sürecin yakın takipçisi olacağız. 

OLAY NASIL YAŞANDI? WEBO ANLATTI

Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Başkanımız, hocamız, oyuncularımız hep birlikte birlik olduk. Hakem herkesin duyduğu şeyleri söyledi. Hakem limitleri fazlasıyla aştı. Bu durumda tabii Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, başkanımız Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ediyorum. 8 Aralık gecesi ırkçılığa karşı farklı bir boyut oldu. Tamamen bir duruş sergilendi. Bunun için herkese teşekkür ediyorum.  Hakem ekibinin çok agresif olduğunu görüyorduk. İki takım hakkında adil kararlar verilmiyordu. Buna karşı tepki vermemiz gerekiyordu. Sonra gereksiz bir durum oldu. O söylememesi gereken sözü sarfetti. Kullanılmaması gereken bir kelimeydi. 

OKAN BURUK: "SKOR VE SONUÇ DEĞİL, VERDİĞİMİZ, VERİLEN MESAJ ÖNEMLİYDİ"

Üzücü ve karmaşık bir gece yaşadık. Bir yandan oraya bakarken, bir yandan da verilen reaksiyon ve tepki önemli bizim için. Bu gecenin futbol ailesi için bir milat olmasını diliyorum. Maça hazırlanmak daha zor oldu gerçekten. Sahada işler istediğimiz gibi gitmedi. Bir gün öncenin psikolojik anlamda hasarı vardı. Sahada da maça tam olarak odaklanamadık. Burada futbol, sonuç hiçbir şey önemli değil. Önemli olan bir gün önce verilen mesajdı. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!