comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Özgür Demirtaş'tan Arda Turan'a tepki! (Arda Turan'ın Sivas maçı hakemini itmesi)

05 Mayıs 2018, Cumartesi 00:23
Özgür Demirtaş'tan Arda Turan'a tepki! (Arda Turan'ın Sivas maçı hakemini itmesi)

Başakşehir - Sivasspor maçında 90+4'te yan hakemi itmesi nedeniyle kırmızı kartla oyun dışında kalan Arda Turan'a Özgür Demirtaş da tepki gösterdi. 

FutbolArena - Arda Turan'ın Başakşehir - Sivasspor maçında yan hakemi iterek kırmızı kart gördüğü pozisyon gündeme bir anda damgasını vururken, sosyal medyada Arda Turan'a yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor. Arda Turan'a tepki gösterlerenlar arasında Özgür Demirtaş da vardı. Akademisyen ve Finans Uzmanı olan, yakın zaman önce de CHP Cumhurbaşkanlığı adaylığında ismi geçen Özgür Demirtaş, sosyal medyadan Arda Turan'a yönelik tepki içeren bir paylaşımda bulundu. 
 

Arda Turan'ın yan hakemi ittiği pozisyon


Başakşehir - Sivasspor maçının 94. dakikasında Arda Turan, sağ kanattan gelişen atakta rakibiyle girdiği ikili mücadele arasında yerde kalan Arda Turan, yan hakemin devam kararı sonrasında adeta çıldırdı. Arda "Ayıp ya!" diyerek çok sinirli bir şekilde yerden kalktı ve yan hakemi sert bir şekilde itti. Orta hakem Yaşar Kemal Uğurlu, bu hareketin ardından Arda Turan'ı direkt kırmızı kartla oyun dışında bıraktı. 

Özgür Demirtaş, kendisine ait sosyal medya hesabından Arda Turan'ın ismini vermemesine rağmen tecrübeli futbolcuyu işaret ederek, "Futbolcular mafya gibi davranırsa toplum ne yapsın?" ifadelerini kullandı. 

 

Özgür Demirtaş kimdir?


Özgür Demirtaş, Ankara ilinde hayata gözlerini açtı. İlk okul eğitimini Manisa'nın Salihli ilçesinde bitiren Özgür Demirtaş, ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi'in Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden tamamlayarak mezun oldu. Üniversite eğitimini bitirmesinin ardından, ABD Boston College'da kendi ana dalından ayrı olarak Finans alanı içerisinde doktora çalışmalarını 5 yıl içerisinde nihayete erdirdi.

2003 tarihinde 27 yaşındayken doktorasını tamamlayan Özgür Demirtaş, yine bu yılda Yardımcı Doçent unvanını da elde etmesiyle birlikte Baruch College City University of New York‘ta görevini icra etmeye başladı. Sabancı Üniversite'in Finansal Mükemmeliyet Merkezi'nde Kurucu Başkan unvanıyla faaliyetlerini sürdüren Özgür Demirtaş, ekonomi alanında ihtisas sahibi olduğu gibi sosyal medyaya da hakim bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmiş yıllarda üniversite yerleştirme sınavında Türkiye'de ilk 50 öğrenci arasında yer alan Özgür Demirtaş, 2003 tarihinde Finans bölümü içerisinde ve 2004 tarihinde ise İşletme Fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi ödülü aldı.

Özgür Demirtaş, 2012 tarihinin Eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Tenür hakkını bırakması sonrasında Sabancı Üniversitesi'ne Finans Kürsü başkanı olarak katılım sağladı. Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (Journal of Monetary Economics, Management Science, Journal of Financial and Quantitative Analysis ve Journal of Business Economic and Statistics) yayınlandı. 100,000 Euro değerindeki Proje, AB tarafından, Türkiye genelinde, Ekonomi dalında kendi proje başvuru döneminde desteklenen tek proje oldu.

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"