comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Okan Buruk'tan Galatasaray maç sonu: 'Bizi olumsuz etkiledi"

28 Haziran 2020, Pazar 23:33
Okan Buruk'tan Galatasaray maç sonu: 'Bizi olumsuz etkiledi

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir, Süper Lig 29. haftasında sahasında Galatasaray ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, açıklamalarda bulundu. 

"İLK YARIDA GEREKSİZ GERİYE YASLANDIK"
Golden sonra geriye yaslanmadık aslında. Maça iyi başladık ama ilk yarıda topu fazla rakibe verdik ve bu bölümlerde geriye yaslandık. Gereksiz yere geriye yaslandık. Rakibimizin forvetsiz oynaması ve Emre Akbaba'nın gezgin oynaması. Emre Akbaba'nın gezgin oynaması bizi olumsuz etkiledi ve top Galatasaray'da daha fazla kaldı. 

"İSTEDİĞİMİZ OYUNUN ALTINDAYDIK"

İstediğimiz oyunun altında oynadık. Bugün çok iyi değildik. Buna rağmen devre arasına 4-3-3 dizilişinden 4-4-2'ye döndük. Rakibe baskı yapmaya çalıştık. Golü bu şekilde bulduk. Daha sonra 2. golü bulma şansı geldi ama çıkarken kaptırdığımız top rakibe şans verdi ve golü yedik. Son bölümde rakibimize çok fazla kalemize yaklaşma şansı verdik. 

"ŞU ANDA İSTEDİĞİMİZ POZİSYONDAYIZ"

Rakibimize çok net pozisyonlar verdik mi? Belki 1-2 tane verdik ama çok fazla şut atma, orta açma şansı verdik rakibimize. Bugün baktığımda aslında Trabzonspor, Galatasaray, Sivasspor'un önünde lider olmak. Şu anda istediğimiz şekildeydi. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!