comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Okan Buruk'tan Galatasaray hatırlatmasına cevap

26 Şubat 2020, Çarşamba 19:01
Okan Buruk'tan Galatasaray hatırlatmasına cevap

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Sporting Lizbon maçı öncesinde basın toplantısında çağrıda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi'nde Sporting Lizbon'a 3-1 kaybettiği maçın rövanşında rakibini kendi sahasında ağırlayacak. 

Müsabaka öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Okan Buruk şunları söyledi:
"ÜLKE PUANI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ"

Ülke puanı açısından çok önemli. Bunu hep önemsedik. Burada olma sebeplerimizden biri de bunu fazlasıyla önemsememizden kaynaklanıyor aynı zamanda. Hafta arası da söylemiştim. Bütün Türk futbolseverleri bu maça davet etmek istiyorum. Gelip bizi desteklesinler. Sadece Başakşehir için değil, ülke için de çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Seyircimizin desteğini bekliyoruz. 

Galatasaray'da 20 yıl önce kazandığı UEFA Kupası kendisine hatırlatılan Okan Buruk, "Avrupa'da kupa kazanmak için Türkiye'de bir takım için her zaman mucizeydi. Galatasaray'la bunu kazandık. Futbolcu olarak bunun içinde olmak mutluluk verici. Şu anda tek Türk takımı olarak ülkemizi temsil ediyoruz. Bu takımın başında olmak beni heyecanlandırıyor." dedi. 

"RAKİBİN ARTI VE EKSİLERİNİ GÖRDÜK"

Deplasman takımı olarak ilk maça 2 forvetle başlamıştık. Fazla pozisyona giremedik. Tabi çok fazla hücum oyuncusuyla oynamak fazla pozisyona gireceğiniz anlamına gelmiyor. Dengeli oynamak, oyuncuları doğru şekilde değerlendirmek önemli. İlk maçta rakibin artıları ve eksilerini gördükten sonra daha iyi analiz edebiliyoruz. Buna göre hazırlığımızı yaptık. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!