comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Okan Buruk ve Visca: "Başakşehir olarak tarihe geçmek istiyoruz"

27 Kasım 2019, Çarşamba 18:34
Okan Buruk ve Visca:

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk ve Visca, Roma maçı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi'nde sahasında Roma ile kritik bir maça çıkacak. Bu müsabaka öncesinde Edin Visca ve teknik direktör Okan Buruk basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

VISCA: "TARİH YAZMAK İSTİYORUZ"
Maça hazırız. Motiveyiz. Tabi ki Roma çok güçlü bir takım. Biz de son haftalarda çok formdayız. Ligde ve Avrupa'da çok iyi performanslar sergiledik. Roma'yı yenmek istiyoruz. Gruptan çıkarak Başakşehir ile tarih yazmak istiyoruz.

Cengiz'le dün de konuştum, İstanbul'dan gelince de konuştum. İki sene önce birlikte turu geçememiştik, yarın Başakşehir tarihinde iz bırakmak için kazanmak istiyoruz. Cengiz'le kardeşiz ama yarın kazanıp tur atlayan taraf biz olmak istiyoruz."

OKAN BURUK: "REKOR KIRACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ"

İlk maçtan önce şunu söylemiştim, hücumda çok etkili oyuncuları var, eğer onlara pozisyon verirseniz golü de yersiniz demiştim oyuncularımıza. Maç sonu da 'Bu Roma'yı herkes yenebilir' dedim. İlk yarı kendi kalemize atmasak maça ortak olacak bir oyun oynadık.

"ÜLKE PUANI AÇISINDAN ÖNEMLİ"

"İtalya'da Türkiye hakkında endişeler var. Atmosfer nasıl olacak?" yönündeki soruya yanıt veren Okan Buruk, "Türkiye misafirperverlik konusunda dünyanın en iyileri arasında. Kendimizden çok ülkemize gelenleri düşünürüz. Ülke puanı, sportif anlamda bu maç çok önemli. Taraftar rekoru kırmayı düşünüyoruz. Birçok maçta çok seyirci olmuştur ama tribünlerin tamamının dolu olacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı. 

Okan Buruk, UEFA Avrupa Ligi'ndeki hedefleri hakkında, "İlk hedefimiz Roma maçını kazanmak. Kazandığımız takdirde gruptan çıkıyoruz ve ilk hedefimiz bu. Ondan sonraki hedefleri daha sonra inşallah belirleriz." ifadelerini kullandı. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!