comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Okan Buruk. 'Ülke puanı için çok önemli'

11 Mart 2020, Çarşamba 18:47
Okan Buruk. 'Ülke puanı için çok önemli'

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Kopenhag maçı öncesi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde temsilcimiz Medipol Başakşehir, deplasmanda Kopenhag ile karşılaşacak. 

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, müsabaka öncesinde açıklamalarda bulundu. 
"BİRLİK VE BERABERLİKLE BU MAÇA HAZIRLANIYORUZ"

"Ülkemizin bir arada olduğu, belki herkesin formaları çıkarıp Başakşehir'i desteklediği bir ortamda bu maça hazırlanıyoruz."

"ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ"

"Yarın hem stat dolu olacak. Hem ülkenin önemli spor adamları sahada olacak. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Hem kendimiz, hem ülke puanı için önemli. Bu birlik ve beraberlik içinde elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Maçın gelirleri Mehmetçiğimize bağışlanacak. Bu da bizim için çok değerli.  Deplasmandaki maçın seyircisiz oynanması bizim için avantaj ama oyun sahada oynanıyor."
 

Stale Solbakken, Başakşehir maçı açıklamaları


Kopenhag Teknik Direktörü Stale Solbakken, Başakşehir ile tarihi bir maça çıkacaklarını ve çeyrek finale yükselmek istediklerini söyledi. Kaptan Zeca ise Avrupa'daki iyi gidişatlarını yarınki müsabakada da sürdürmek istediklerini belirtti.

Heyecanlıyız Türk taraftarların önüne çıkacağımız için. Pazar günü kötü bir maç geçirdik. Kariyerim boyunca en kötü maçlardan biriydi. Bunun telafisini yapmak istiyoruz. Bunu da yapacağımızı düşünüyoruz. Bizim için tarihi maç. Çeyrek finale iki maçımız kaldı. Sakat yok ama yüzde yüz hazır olmayan futbolcular vardı. Onları hazırlamaya çalıştık. Burada çok iyi hazırlandık. Bu maç özelinde pek bir şey değişmeyecek. Oradaki maçta çok şey değişecek. Başakşehir'in sahasında oynanacak maçta arkalarında taraftar olması avantaj olacak. Biz bu avantajdan yoksun olacağız. Ama bunun için de hazırlıklıyız."

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"