comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Okan Buruk MHK'yı hedef aldı: "Ortada güven yok!"

05 Aralık 2020, Cumartesi 18:52
Okan Buruk MHK'yı hedef aldı:

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Yeni Malatyaspor maçının ardından hakem kararlarını ve MHK'yı eleştirdi. 

FutbolArena - Süper Lig 11. haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor ile 1-1 berabere kalan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk, hakem kararlarına tepki gösterdi. 

Maçın ikinci yarısında kaleci Ertaç ile Mahmut'un pozisyonu hakkında konuşan Okan Buruk, "Kalecinin direkt oyuncumuza müdahalesi var. Geçen hafta aleyhimize verilen penaltya saygı duyduk. Topa önce oyuncumuz çıktı ama kafaya çıkarken ellerini açmamalıydı deniyor, saygı duyduk. O penaltıysa bu 5 kere penaltı." dedi. 
OKAN BURUK'UN AÇIKLAMALARI

Kararlar düzeltilmek için VAR hakemi var ama bizde tam tersi oluyor. Geçen hafta son dakika penaltı verildi, saygı duyduk. Bugünkü Mahmut'un pozisyonuna ne diyeceğimi bilemiyorum. Geçen haftaki penaltıysa bu 5 tane penaltı. Kaleci direkt Mahmut'un üstüne geliyor. Kuralları da bilmiyoruz, ne uyguladıklarını bilmiyoruz. Hiçbir açıklama yapılmıyor. Bu penaltı. Penaltı ne? Şaşırdık artık. Kimse aydınlatmıyor bizi.  VAR'daki hakem keyfine göre çağırıyor, keyfi olmazsa çağrılmıyor. Böyle bir işleyiş var. İlerleyen günlerde dışarıda konuşulmasına yol açıyor. Bunun düzelmesi gerekiyor. Ortada güven yok. İnşallah güven duyduğumuz bir kurum ortaya çıkar. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"