comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Okan Buruk: 'Galatasaray'a çalıştık ve akıllı oynadık'

22 Kasım 2019, Cuma 23:22
Okan Buruk: 'Galatasaray'a çalıştık ve akıllı oynadık'

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Galatasaray galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig 12. haftasında Galatasaray, sahasında Medipol Başakşehir'e 1-0 mağlup oldu. Maçın ardından Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu. 


Galatasaray 0-1 Medipol Başakşehir Okan Buruk'un maç sonu açıklamaları


"İYİ OYNAMADIK AMA İYİ MÜCADELE ETTİK"

Maç öncesi düşüncemiz deplasman da olsa her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bugün de oyunun belli bölümlerinde daha iyi işler yaptık ama üretme anlamında iyi değildik. Fırsatlar da geldi aslında ama kendi kalitemizin altında işler yaptık. İkinci yarı gerçekten iyiydik. Golden sonra akıllı bir oyun oynadık. Deplasmanda oynanabilecek iyi bir oyun ortaya koyduk. Bugün baktığımızda çok iyi oynamadık ama mücadele ettik. 
"GALATASARAY'A KARŞI ÖNLEMİMİZİ ALDIK"

Galatasaray kenarlardan hücum yapan bir takımdı. Pozisyonumuzu ona göre aldık. Psikolojik olarak Galatasaray'a karşı böyle büyük bir statta, böyle bir seyircinin önünde oyuncularımız gerekeni yaptı. 

"LİDER OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ"

İyi bir kadromuz var. Her maçı kazanmak istiyoruz. Bunu sürdürmeye çalışıyoruz. Takım takım değil, maç maç düşünüyoruz. Bugün Galatasaray'a karşı kazandık. Tabi lider olmanın ve galibiyetin mutluluğunu yaşıyoruz. 

"FATİH HOCA BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ"

Fatih hoca benim için çok değerli. Çok güzel günlerimiz geçti. Bu forma altında önemli başarılara imza attık birlikte. 6-7 senedir teknik adam yapıyorum ama yükselmek, kupalar kazanmak çok önemli. Avrupa'da bizi temsil etmiş teknik adamlar çok daha değerli oluyor. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!