comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Okan Buruk açıkladı! "Ligin tescil edilmesi adil değil"

03 Nisan 2020, Cuma 10:53
Okan Buruk açıkladı!

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, ligin mevcut haliyle tescil edilmesinin adil olmayacağını söyledi.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Medipol Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk açıklamalarda bulundu. beIN Sports'a konuşan başarılı teknik adam, son günlerde tartışılan ligin tescil edilme konusuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Okan Buruk, ligin mevcut haliyle tescil edilmesinin adil olmayacağını söyledi.

"OYUNCU SEYRETME FIRSATIMIZ OLUYOR"
"Her şeyden uzağız. İşimizden uzağız ama ailelerimize yakınız. Zor bir dönem, kötü bir dönem. Eve kapanmamız bir yandan iyi. Ailemizle daha çok paylaşımda bulunuyorsunuz.  Evdeki her yeri bilmiyormuşum. Mutfakta nerede ne var bunları fark ettim. Kitap okuyabiliyoruz. Oğlumla daha çok vakit geçiriyorum. Oyuncu seyretme platformu üzerinden oyuncu seyretme fırsatımız oluyor. Oyuncularımızın evlerine tesisteki spor ekipmanlarını götürdük. O ortamı yaratmaya çalıştık ama bu yine de yeterli değil. Şu ana kadar her gün bir şeyler yapıyorlar ama tabii ki saha içi antrenmanı gibi olmuyor. Eğer ilerleyen dönemde durumlar iyiye giderse bireysel hoca ile antrenmanlara başlayabiliriz. Bu süreç sonunda takımlara hazırlanma için süre verilecektir. Bu süreci en az kayıpla atlatmamızı diliyorum. Disiplinli bir şekilde evimizde kalmamız gerekiyor. Hastalığı daha yayılmaması için."

"LİGİN TESCİL EDİLMESİ ADİL DEĞİL"

"En az futbolcularımız için bir 4 hafta gerekecektir. Bunun ideali 6 haftadır ancak bu süreci ideal geçirebilmemiz için 4 hafta da yeterli olabilir. Futbol adına en mantıklısı geç bile olsa kalan sürenin oynatılması. Bana göre Temmuz'da da başlasa kalan sürenin oynatılması gerekiyor. Biz şu an özellikle kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ'ın bir an önce iyileşip aramıza dönmesini bekliyoruz. Onun da tedavisi devam ediyor. Dediğim gibi önceliğimiz sağlık. Başarılar gelip geçicidir."

Son dakika Medipol Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)