comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Nihat Özdemir açıkladı! Küme düşme kaldırılacak mı?

29 Nisan 2021, Perşembe 13:17
Nihat Özdemir açıkladı! Küme düşme kaldırılacak mı?

TFF Başkanı Nihat Özdemir, liglerde küme düşmenin kaldırılacağı iddialarına yanıt verdi.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, salgın nedeniyle küme düşmenin bu yılda da kaldırılacağı iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu. Milliyet Gazetesi'ne konuşan Nihat Özdemir, "Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır" dedi.

"BÖYLE YANLIŞLAR YAPMAYA HAKKIMIZ YOK"
"Hiç kimse aklına bile getirmesin. Bu liglerin statüsü, oyunun kuralları var. Geçen sezonun sonunda pandemi nedeniyle küme düşmenin durdurulması kararı bir iyi niyet örneğiydi. Ama bu yıl da düşmenin kaldırılması çok yanlış olur. Böyle yanlışlar yapmaya hakkımız yok. Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır. Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha iyi sonuçlar almaya çalışsınlar. Düşmenin kaldırıldığı ligleri taşımak da, oynatmak da artık mümkün değildir."

"MÜTHİŞ MAÇLAR OYNANIYOR"

"Süper Lig zor şartlara rağmen hızla yürüyor. Bakın zirvede ve son sıralarda müthiş maçlar oynanıyor. Hem şampiyonluk, hem de ligde kalma mücadelesi için tüm kulüplerimize, değerli başkanlara, teknik adamlarımıza ve futbolcu evlatlarımıza teşekkür borçluyuz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!