comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Mehmet Topal'dan tepki: "Aşağılıkça, iğrenç bir iftira!"

09 Aralık 2020, Çarşamba 23:38
Mehmet Topal'dan tepki:

Mehmet Topal, Başakşehir - PSG maçından sonra ırkçı söylemde bulunduğuna yönelik iddialara yanıt verdi.

FutbolArena - PSG, UEFA Şampiyonlar Ligi grup etabının son maçında Medipol Başakşehir'i 5-1 mağlup etti ve lider olarak tur atladı. Mediool Başakşehir forması giyen Mehmet Topal, kendisine yöneltilen ırkçı söylem suçlamalarına sert tepki gösterdi.

"BİZ ÇIKMAK İSTEMEDİK, DÜNYAYA MESAJ VERDİK"
Mehmet Topal, PSG maçının ardından ilk sözlerinde "Bugün bizim için çok zor maçtı. Konsantrasyonumuz tamamen dağılmış durumdaydı. İğrenç bir olay yaşandık. Günümüzde cahil insanlar olduğu için bu tür davranışların önüne geçemiyorsunuz. Dünkü olaylar olmasaydı farklı bir konsantrasyonla maça çıkabilirdik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık ve ettiğimizi düşünüyorum. UEFA'dan bazı kişiler sahaya çıkmamız yönünde ısrar etseler de, biz çıkmak istemedik. Bütün dünyaya bir mesaj verdik. Umarım iyi bir ceza olmuştur." ifadelerini kullandı.

"AŞAĞILIKÇA, İĞRENÇ BİR İFTİRA!"

Hakkındaki iddialarına cevap veren Mehmet Topal, "Bazı Rumen gazeteciler benim Rumen halkı hakkında kötü şeyler söylediğimi yazmış. Aşağılıkça, iğrenç bir iftira! Eğer benim söylediğimi ispatlarlarsa futbolu bırakırım. Rumen hakemin iğrenç olayını bize iftira atarak kapamaya çalışıyorlar." diye konuştu.

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!