comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Mehmet Topal'dan Avrupa'da yeni rekor! Tarih yazdı

28 Ekim 2020, Çarşamba 20:44
Mehmet Topal'dan Avrupa'da yeni rekor! Tarih yazdı

Medipol Başakşehir'in tecrübeli futbolcusu Mehmet Topal, Avrupa kupalarında dalya dedi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in Paris Saint Germain ile oynayacağı UEFA Şampiyonlar Ligi maçı 11'inde yer alan Mehmet Topal, 100. maçına çıktı.

 

Mehmet Topal, Avrupa kupalarında kaç maça çıktı?

Bugüne kadar 99 Avrupa maçına çıkan başarılı oyuncu, 63 Avrupa Ligi, 26 Şampiyonlar Ligi, 9 UEFA Kupası, 1 de UEFA ön eleme maçı oynadı. PSG maçı ile birlikte dalya diyen Mehmet Topal futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış oldu.

Galatasaray, Valencia, Fenerbahçe ve Başakşehir formaları ile Avrupa kupalarında boy gösteren ve 100'ler kulübüne giren 34 yaşındaki tecrübeli isim daha önce de başarılması çok güç ilklere imza atmıştı.

 

Mehmet Topal'ın rekorlarıGalatasaray, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir'de şampiyonluk kazanarak aynı ligde 3 farklı takımla şampiyon olan ilk Türk futbolcu olarak bu yıl tarihe adını yazdıran Mehmet Topal, Şampiyonlar Ligi'nde de bir rekor kırmıştı.

Daha önce Galatasaray ve İspanya La Liga ekiplerinden Valencia ile UEFA Şampiyonlar Ligi'nde boy gösteren 34 yaşındaki futbolcu, geçen hafta Medipol Başakşehir'in RB Leipzig ile oynadığı Şampiyonlar Ligi H Grubu ilk maçında da süre alarak 10 yıllık dilimler olan 2000, 2010 ve 2020'li yıllarda Şampiyonlar Ligi'nde maça çıkan ilk Türk futbolcu olmuştu. (DHA)

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!