comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Mehmet Topal, Başakşehir'den ayrıldı: "Adını tarihe yazdı"

08 Haziran 2021, Salı 17:33
Mehmet Topal, Başakşehir'den ayrıldı:

Medipol Başakşehir, sözleşmesi sona eren Mehmet Topal ile yolların ayrıldığını açıkladı.

FutbolArena - Medipol Başakşehir'de forma giyen ve sözleşmesi sona eren Mehmet Topal, İstanbul ekibiyle yollarını ayırdı. Mehmet Topal, Medipol Başakşehir için veda mesajı yayınladı.

BAŞAKŞEHİR'İN AÇIKLAMASI
"Turuncu-lacivertli formamız altında 2019 yılından bu yana özveriyle görev yapan ve hem sahadaki mücadelesi hem de saha dışındaki liderliğiyle kulübümüze önemli katkılarda bulunan Mehmet Topal'ın sözleşmesi sona ermiştir.

Türkiye'de üç farklı takımla şampiyonluk yaşayan ilk futbolcu olarak adını altın harflerle tarihe yazan; 2000, 2010 ve 2020'li yıllarda da Şampiyonlar Ligi'nde maça çıkan ilk ve tek Türk oyuncu olan Mehmet Topal, kulüp tarihindeki ilk şampiyonluğunda önemli pay sahibi olduğu Başakşehir ailesi için her zaman özel kalacaktır.

Türk futbolunun örümcek adamına kulübümüze vermiş olduğu emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz."

MEHMET TOPAL'IN VEDA SÖZLERİ

"Temmuz 2019'da dahil olduğum İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü'ndeki ilk sezonumda şampiyonluğa ulaşarak tarihi bir ilke imza atmanın gururunu yaşadım. 

Süper Lig'in en genç şampiyon kulübünde 
iki yıl boyunca yaşadığım üst düzey profesyonellik, aile ortamı ve sonsuz güvenleri nedeniyle başta başkanımız Göksel Gümüşdağ olmak üzere tüm yöneticilerimize, şampiyonluk yaşadığım hocam Okan Buruk'a, tüm idari kadroya, kulüp personeli ve çalışanları ile 1453 Başakşehirliler taraftar grubumuza tüm kalbimle teşekkür ederim. 

Her şeyin hayırlısı olması dileğimle"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!