comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir'den Mustafa Cengiz'e tebrik mesajı

22 Ocak 2018, Pazartesi 18:29
Medipol Başakşehir'den Mustafa Cengiz'e tebrik mesajı

Medipol Başakşehir, Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz'i tebrik ederken Dursun Özbek için de bir açıklama yaptı.

FutbolArena - Medipol Başakşehir kulübü, Galatasaray'da seçimli genel kurulda başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz'i tebrik etti.

Medipol Başakşehir kulübü twitter'dan yayınladığı açıklamada Dursun Özbek'e de teşekkür ederken yeni başkan Mustafa Cengiz'e de başarılar diledi.


Medipol Başakşehir'in Mustafa Cengiz paylaşımı


Tweette, Sayın Dursun Özbek'e, Galatasaray Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı'na vermiş olduğu katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilen Sayın Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu'nu tebrik eder, başarılar dileriz" ifadesi yer aldı.
 

Mustafa Cengiz kimdir?


Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip'te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Köy Kalkınma Kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.
ARAPÇA ÖĞRENDİ, PETROL SEKTÖRÜNE GİRDİ

69 yaşındaki Mustafa Cengiz, 12 Eylül darbesinin ardından Kamu'dan ayrılıp özel sektöre yönelirken bu dönemde Arapça öğrendi ve Ortadoğu'da çalıştı.
1990 yılından bu yana petrol - akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)