comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir'de neşter! "Hedefi olmayan gidecek"

25 Eylül 2020, Cuma 22:41
Medipol Başakşehir'de neşter!

Medipol Başakşehir'de değişim sinyali! Okan Buruk maçın ardından çarpıcı açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Süper Lig'in son şampiyonu Medipol Başakşehir, yeni sezona hayal kırıklığı yaratarak başladı ve oynadığı 3 maçını da kaybetti. 

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, maç sonunda değişim sinyali verdi ve "Çok fazla hedefi olmayan oyuncularla devam etmeyeceğiz." dedi. 
"ÜRETKENLİK SIKINTIMIZ SÜRÜYOR"

Top bizde gibi görünse -ki, Fatih Karagümrük topu bize verdi zaten. Bir türlü üretemedik. Bireysel performans anlamında hücumda büyük düşüşler yaşıyoruz. Üretkenliğimizi azaltıyor. Geriye düştüğümüz zaman 3 maçtır hep rakiplere daha güç veriyor, bizi de psikolojik anlamda aşağı çekiyor. Maçı çevirmek için hamleler yaptık ama sonuç alamadık. Üzüntülüyüm. 

"EN BAŞTA SORUMLU BENİM"

Oyuncularıma da söyledim. Onlarla da konuştum. En başta sorumlusu benim. Oyuncularıma düşen kendilerini toparlamaları. 2 ay önce bu takım şampiyon oldu. Aşağı yukarı aynı oyuncularla. Şu anki duruma getiren de biziz. Şampiyonluktan ne kadar çok pay alıyorsam, mağlubiyetlerdeki en büyük sorumluluk da benim. Oyuncularıma hala güveniyorum. Hiçbir şekilde kimse yanlış anlamasın. Güven kaybı yaşamıyorum. Hala birçok şeyi değiştirebilecek durumdayız. Özellikle yeni transferlerin bize katılmasıyla, transferde süremiz var. Değişiklikler yapacağız. 

"SOL KANATTAKİ SIKINTIMIZ SÜRÜYOR"

Sol kanatla ilgili sıkıntımız sürüyor. Kerim Frei ile başladık. Kötü oynamadı. Sarı kart gördü. 45'te çıkardık. O bölgede sıkıntı yaşıyoruz. Geçen seneye göre sol kanat üzerinde durmuştuk. Aslında transfer de yaptık. Hem sol bek, hem sol açığımız sakatlandı. Yine ön tarafa, hem de stopere bir oyuncu düşünüyoruz. Değişiklikler de olabilir. 

"HEDEFİ OLMAYAN OYUNCULARLA DEVAM ETMEYECEĞİZ"

Bazen değişime de ihtiyaç oluyor. Bu seneyle ilgili sıcak bakmamıştım. Ancak bununla ilgili özellikle çok fazla hedefi olmayan oyuncularla devam etmeyeceğiz. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!