comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir'de Lucescu'ya imalı Mert Günok mesajı

09 Kasım 2018, Cuma 15:40
Medipol Başakşehir'de Lucescu'ya imalı Mert Günok mesajı

Medipol Başakşehir'in başarılı kalecisi Mert Günok Avrupa'nın en az gol yiyen kalecisi olmasına karşın A Milli Futbol Takımının aday kadrosuna çağrılmadı. Başakşehir ekibi konuyla alakalıbir paylaşımda bulundu.

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in başarılı kalecisi Mert Günok istatistikleriyle Avrupa'nın en iyisi olurken milli takım kadrosuna dahil edilmedi. Bu sezon sadece 4 gol yiyen başarılı kaleciyle alakalı kulüpten de imzalı bir paylaşım geldi
 

Mert Günok'un Başakşehir'deki performansı


Bu sezon Süper Lig ve Avrupa'nın beş büyük liginde en fazla maçta kalesini gole kapatan kaleciler arasında ilk sırada bulunan Mert Günok 8 maçta kalesini gole kapatırken kalesinde sadece 4 gol gördü. Mert Günok bu performansıyla ayrıca Medipol Başakşehir'i Avrupa'nın en az gol yiyen takımı yaptı.

Tüm Avrupa liglerine bakıldığında ise sadece 3 kaleci Mert Günok'tan daha az gol yedi
PAOK'ta oynayan Paschalakis, AEK'da oynayan Barkas ve Partizan'da oynayan Hoxca kalelerinde 3 gol gördü.
Ancak tüm bunlara rağmen Mircea Lucescu kaleci tercihlerini başka isimlerden yana kullandı. Lucescu, A Milli Takım kadrosuna Gökhan Akkan, Serkan Kırıntılı ve Sinan Bolat'tan yana kullandı. Medipol Başakşehir ise sosyal medya hesabından Avrupa'nın en az gol yiyen takımlarını paylaşırken Lucescu'ya yönelik imalı bir göndermede bulundu.

Medipol Başakşehir Haberleri FutbolArena'da 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!