comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir'de Chedjou ameliyat oldu! Dönüş tarihi...

12 Temmuz 2017, Çarşamba 20:28
Medipol Başakşehir'de Chedjou ameliyat oldu! Dönüş tarihi...

Medipol Başakşehir'in sol ayak bileği kırılan yeni transferi Aurelien Chedjou, İstanbul'da ameliyat oldu. Sahalara dönüş tarihi epey uzak.

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in Slovenya kampında sol ayak bileği kırılan Kamerunlu savunma oyuncusu Aurelien Chedjou, İstanbul'da ameliyat edildi. Chedjou sezon sonu Galatasaray'dan transfer edildi.
 

Chedjou ne zaman iyileşecek?


Turuncu-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, takımın Kranjska Gora kasabasında sürdürdüğü kampta sakatlanan Chedjou'nun, Medipol Bağcılar Mega Hastanesi'nde başarılı bir ameliyat geçirdiği belirtildi. 

Chedjou'nun sahalardan en az 3 ay uzak kalması bekleniyor. Turuncu-lacivertli takımın yeni transferlerinden olan Kamerunlu savunma oyuncusu, Kranjska Gora kasabasında yapılan antrenmanda topa vurmak isterken sol ayağından gelen sesle acı içinde yerde kalmış ve sol ayak bileği kırılmıştı. 
 

Abdullah Avcı'dan Chedjou yorumu


Sakatlığı öncesi Aurelien Chedjou transferi hakkında konuşan Abdullah Avcı, "Chedjou 4 sene önce Fransa'nın en iyi stoperlerinden biriydi. Kamerun Milli Takım stoperi bizim artık oyunu kurabilecek stopere ihtiyacımız var. Chedjou Galatasaray'da ilk iki sene önemli işler yapmış ancak sonraki 2 sezonda ise Galatasaray'daki çalkantılı süreçte belki sözleşme de imzalanmadığı için düşüş yaşamış bir oyuncu. Ben bize çok uygun olduğunu düşünüyorum. Gelecek sezon üçlü savunma da oynayabiliriz ve üçlü savunmada da oyuna katılımı çok değerli olabilir" demişti.

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.