comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan rotasyon tepkisine yanıt

06 Aralık 2017, Çarşamba 19:31
Medipol Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan rotasyon tepkisine yanıt

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, öncelikli hedeflerinin kazanmak olduğunu belirterek, “Daha sonra diğer maçın sonucunu bekleyeceğiz. Gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. Bu gruptan çıkıp, ülkemize puan kazandırmak istiyoruz” dedi.

FutbolArena - Medipol BaşakşehirUEFA Avrupa Ligi C Grubu son maçında Portekiz ekibi Braga ile karşılaşacak. Medipol Başakşehir'in başarılı futbolcusu İrfan Can Kahveci ve teknik direktör Abdullah Avcı, mücadele öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.
 

Abdullah Avcı, Medipol Başakşehir - Braga maç önü açıklamaları


Abdullah Avcı, “Yoğun bir trafikten geçiyoruz. Braga 25. resmi maçımız olacak. Her kulvarda olduğunu gibi sonuna kadar götürmek istiyoruz. Braga grup lideri, çıkmayı garantilemiş bir ekip. 4-4-2 taktiği ile oynuyorlar. Takım boyu kısa ve 25 yaş ortalamaları var. Avrupa'da 10. maçımızı oynayacağız. Her takıma ayrı planla hazırlanıyoruz. Öncelikle kazanıp, diğer maçın sonucunu bekleyeceğiz. Gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. Bu gruptan çıkıp, ülkemize puan kazandırmak istiyoruz. Kazanmaya odaklı, aklımızla sabrımızla ve baskı oyunumuzu oynamaya devam edeceğiz. Umarım karşılığını alırız” diye konuştu.

"HER MAÇA İDEAL KADROMUZLA ÇIKTIK"
Braga maçıyla ilgili kadronun nasıl olacağına dair sorulan soruya Avcı, “Bazen rakibe, bazen sakatlık, bazen de performansa göre kadro kuruyoruz. Bir sürü detaylar var. Her maça en ideal kadromuzla çıktık. 23 tane değerli oyuncum var. 3 kulvarda iddiasını sonuna kadar götürmeye çalışan bir takım var. Takım oyunu oynuyoruz” diye cevap verdi.

İRFAN CAN KAHVECİ'YE ÖVGÜ

İrfan Can Kahveci ile ilgili ise Avcı, “Sene başında bütün hazırlık maçlarında Emre'nin mevkinin yerine çalıştırdık. İrfan buna iyi adımlar attı. Bugün de bunun karşılığını alıyor. Bu zaman ve sabır işidir. Performansından dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

"VOLKAN BABACAN'IN OMZUNDA ÖDEM VAR"

Avcı'nın takımdaki son durum hakkında ise, “Elia sakat, Volkan Babacan'ın omzunda ödem var, iğne olacak. Yarın oynayamayacak. Yerine Mert oynayacak. Adebayor'un durumu son dakika belli olacak” dedi.
 

İrfan Can Kahveci, Medipol Başakşehir - Braga basın toplantısı


 İrfan Can Kahveci, “Her zamanki kendi oyunumuzu oynayıp, kendi işimiz halletmek istiyoruz. Galip gelmek istiyoruz. Gruptan çıkma şansımız var. Grubun diğer maçından çıkan sonucu bekleyeceğiz” diye konuştu.

"EMRE AĞABEYİN YERİNİ DOLDURMAM LAZIM"

Takım kaptanı deneyimli futbolcu Emre Belözoğlu'nun yerine oynatılmasının hatırlatılması üzerine Kahveci, “Emre ağabey çok kaliteli bir isim. Ondan çok şeyler öğreniyorum. Geçen sene alışma süreci vardı. Bu sene tam anlamlı. Onun boşluğunu doldurmak zor. Elimden geldiğince boşluğunu doldurmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Medipol Başakşehir ile ilgili son dakika gelişmelerine Medipol Başakşehir Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ekim 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.